Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 42.00 zł

2016-01-12

Oficjalne recenzje i

Kłamstwa, które sobie opowiadamy

Link do recenzji

jakoś nie porwała mnie ta podróż ;) jak dla mnie trochę "słabsza" książka Steinbecka.

Nuda.

Zagubiony autobus, czy zagubieni pasażerowie?
John Steinbeck jak zwykle porywa prostotą języka, znajomością złożonych charakterów i ponadczasowością przytaczanych historii.

Steinbeck - jak zawsze genialny znawca ludzkiej psychologii.

Skomplikowane charaktery.Wielkie pragnienia,żądze,namiętności.Wiele rozczarowań.Powieść napisana 74 lat temu a dalej aktualna.Podstawowe cechy charakteru człowieka są niezmienne."Chciałabym ,żeby ten dzień ciągnął się jak guma do żucia.Chcę dobrze zapamiętać ten dzień ,aż zdarzy się inny podobny dzisiejszemu' .Każdy ma takie dni..Mam nadzieje.Polecam.

Nie sądziłam, że podróż autobusem może być tak ekscytująca i że może wywołać tyle niezapomnianych wrażeń. Mistrzostwo Steinbecka polega na pisaniu o rzeczach prostych i zwyczajnych w sposób wywołujący dreszcze na całym ciele. Sami dobrze przecież wiemy, że jadąc autobusem raczej niewiele atrakcji może nas spotkać, a jednak. Okazuje się, że można przeżyć prawdziwą przygodę....

Bardziej kojarzę ją z innym tytułem "Autobus do San Juan". Na razie jedyna książka autora, którą przeczytałem, ale bardzo się podobała.

"Zagubiony autobus" przeczytałam z przyjemnością i odnalazłam w nim to co u Johan Es. lubię, czyli nienachalną narrację, przenikliwość w obserwacjach społeczeństwa, świetne portrety psychologiczne bohaterów i piękny język. Niestety nie mogę powiedzieć, że "Autobus" to moja ulubiona powieść Steinbecka, jest dobra, wciągająca, ale niestety brak jej tego "czegoś".
"Zagubiony...

Uwielbiam steinbecka a jednak nie mogłam poza językiem odnaleźć się w tej powieści. Zostawiłam ją w pewnym momencie, może potrzebuje czasu żeby do niej wrócić i należycie ją docenić.

Idąc za ciosem dałam się porwać Steinbeckowi w podróż do San Juan.
Czytając notkę o autorze,można przeczytać że jest on doskonałym portrecistą natury ludzkiej.Zgadzam się z tym w stu procentach.
Pasażerowie autobusu to różne osobowości.Każdy z nich nosi w sobie tajemnicę,udaje kogoś kim nie jest.Podróż sprawia że odkrywają swoje prawdziwe oblicze,swoje "ja".
Podobało mi się...

• John Steinbeck