Przeklęte dziedzictwo

Magdalena Wiara Stężycka Wydawnictwo: Self Publishing fantasy, science fiction
Self Publishing
2015-11-10
2015-11-10
smoki przygoda romans charpie podróż w czasie magia

Kolejne przyjemne oderwanie od popularnych ostatnimi czasy wampirów. Przyznam, że skusiła mnie okładka. Sięgnąłem po nią oczekując smoków i... dostałem smoki. Ale nie tylko. Autorka w swojej książce skupiła się na nieco innych istotach fantastycznych, mianowicie harpiach. I tu wielkie zaskoczenie. O harpiach wiadomo niewiele, co kraj to inna legenda. W przeklętym dziedzictwie harpie powstały z połączenia smoków i ludzi, co daje nam skrzydlate, szponiaste kobiety obdarzone magiczną mocą. Oczywiście, jak smoki, potrafią zmieniać swoją postać przez co wyglądają normalnie.
Cała historia zahacza o reinkarnację, która jest tu w pewnym sensie wyjaśnieniem wszystkiego, co niewytłumaczalne. Główna bohaterka o azjatyckim imieniu Dai, wkracza w ten niesamowity, magiczny świat, który cały czas był gdzieś obok niej, i tak zaczyna się wielka przygoda. Plus za oryginalny pomysł, kolejny za moje ulubione smoki. Zdecydowanie polecam fanom literatury fantastycznej

Kiedy zdajemy sobie sprawę, że życie nie jest usłane płatkami róż, potrzebny nam przyjaciel. Ktoś, kto pocieszy, pomoże wstać, otrzepać kolana i iść dalej trudną ścieżką, jaką wyznaczył nam los. Tak też jest z główną bohaterką powieści „Przeklęte dziedzictwo”. Jej zwyczajna, szara codzienność nabiera kolorów, gdy do domu naprzeciwko przeprowadza się nowy sąsiad, który w przeciwieństwie do rówieśników, jest dla niej wyjątkowo miły. Jednak z początkiem ich przyjaźni, zaczynają dziać się dziwne, niewytłumaczalne rzeczy a ona sama zmuszona jest uczyć się siebie od nowa. Nękają ją sny, będące wspomnieniami z poprzedniego wcielenia. Świeżo upieczony przyjaciel ma dla bohaterki odpowiedzi, ale ona wciąż nie jest gotowa by je usłyszeć. Wszystko zmienia się, gdy zostaje wplątana w spór odwiecznych wrogów. Wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi zrobi wszystko, by uniemożliwić grupie fanatyków otwarcie portalu do innego świata i wypuszczenie uwięzionych w nim bezlitosnych smoków. By tego dokonać, muszą oni odnaleźć artefakty, potrzebne do zaklęcia. Wygra ten, kto pierwszy je zdobędzie. Tak rozpoczyna się podróż pełna magii, mistycznych stworzeń i poświęceń, na końcu której czeka pytanie: czy uda się powstrzymać inwazję smoków? Gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem a główna bohaterka zostaje uwięziona w przeszłości, zaczyna rozumieć kim jest i akceptować swoje nowe umiejętności. Jednak czy to wystarczy, by dobro kolejny raz zatryumfowało nad złem?

• Najpiękniejsze okładki
  • Nowe2015

Dodaj cytat z książki Przeklęte dziedzictwo