Ptaki drapieżne

literatura polska historia Polska
historia
literatura polska historia Polska
Inne

Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Na pewno będę szukał podobnych książek, aby jeszcze zgłębić i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Druga pozycja po "Egzekutorze" - Stefana Dąmbskiego, jaką przeczytałem związanej z tematem wykonywania wyroków na zdrajcach, kolaborantach, konfidentach czy niemieckich oprawcach podczas okupacji. Czuję jakiś niedosyt i coś mi w niej zabrakło, jak w w/w pierwszej pozycji. Czytając myślałem, iż będzie tutaj przede wszystkim położony nacisk na samych akcjach likwidacyjnych....

Trudna, mocna książka.

Sęp. Likwidator.
Rozmowa, wywiad z Lucjanem Wiśniewski "Sępem" likwidatorem ze specjalnej sekcji kontrwywiadu AK.
Był w sekcji od początku a miał wtedy 17 lat.
Jedna egzekucja, druga i następne.
W sumie było ich kilkadziesiąt. A po drugiej stronie wylotu lufy zdrajcy, konfidenci, szmalcownicy (ci ostatni zbyt rzadko). Ludzkie szmaty, gnidy.
Ktoś...

Bardzo dobrze napisana książka w formie obszernego wywiadu autorów z Lucjanem "Sępem" Wiśniewskim - likwidatorem z kontrwywiadu AK wraz z uzupełnieniem treści lub jej skonfrontowaniem z informacjami zawartymi w innych źródłach osobowych lub pisanych.

Ciekawe źródło informacji o metodach likwidacji zdrajców i konfidentów w czasie II WŚ, sposobie pozyskiwania broni,...

Robi wrażenie, okupacja, egzekucja kolaborantów i młodzi wykonawcy wyroków. Sęp opisuje jak to wyglądało na prawdę, żadnego odczytywania wyroków, jak w naszych filmach. Mocna książka, zapadająca w pamięć. Autentyczna.

7,5/10

Książka opisuje akcje, losy Oddziału 993/W oczami Lucjana Wiśniewskiego "Sępa". Czytelnik jest "słuchaczem" opowieści pana Wiśniewskiego. Znajdziemy w niej również opis walki o Dworzec Gdański. Książkę czyta się jak emocjonującą, trzymającą w napięciu literaturę sensacyjną.

Historia jednego z egzekutorów, który wykonywał wyroki śmierci na Gestapowcach i kolaborantach, podana w formie wywiadu z licznymi dygresjami i przypisami. Przez to odbiór tej książki jest dość chaotyczny. Jeżeli ktoś ma pojęcie jak działało podziemie, jak wydawano i egzekwowano wyroki, to dzięki tej książce zobaczy kolejny, bardzo ciekawy punkt widzenia. Ale dla czytelnika...

Rzetelna, ciekawa i mocna. Trudna jak temat który opisuje. Musimy znać naszą historię i dzięki takim wywiadom znamy ją z pierwszej ręki.

Świetna książka. Niezwykłe, poruszające historie. Poza tym to kolejna pozycja dzięki której Warszawa - moje miasto - staje się żywa, gdzie tyle a ulic było świadkiem niezwykłych wydarzeń i dramatów.
Znowu mam chęć czytać o Warszawie, o powstaniu, o historii.

Dyskusje

• Historia
  • Historyczne
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Kindle
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ptaki drapieżne

Video

Video