Metro 2033

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 1) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2033
Paweł Podmiotko
Uniwersum Metro 2033
metro rosja postapokalipsa

Opinie [2 086]

Zaczynając od końca - warto przeczytać.

Na plus:
* bardzo plastyczne i budujące odpowiednio klaustrofobiczną atmosferę opisy
* dobrze wplecione wizje, sny i majaki, których zazwyczaj nie lubię - tutaj mocno wspierają paranoiczny nastrój
* wciąga - trzeba przebrnąć kilkadziesiąt stron, ale potem idzie jak z płatka
* czuć rosyjski klimat
* zakończenie - o ile nie czytało...

Na półkach: , , , , ,

Najlepsza książka z uniwersum Metro 2033 napisana przez Dmitra Glukhovskiego.
Świat po wojnie atomowej, po zgładzie. Garstka ocalałych schroniła się w moskiewskim metrze, największym bunkrze przeciwatomowym, jaki powstał w Rosji. Świat jest niezdatny do zamieszkania przez ludzi. Jednak i w tym azylu dosięgają ich skutki niszczycielskiej wojny. Mutanty, anomalie, brak...

Książka, która bardzo mocno zapada w pamięć. Nie da się ukryć, że czym bardziej się zagłębiamy z treść tym większe napięcie, które jest przełożone na genialne zakończenie. Choć na początku można się trochę pogubić ze względu na rozmiar samego metra i różnych nazw, po pewnym czasie czytanie staje bardzo przyjemne.

2015

udało mi się wyczytać do połowy jednak jak ktoś już napisał, ta książka jest powolna i długa, a w połowie zapomniałam już o co chodzi Artemowi. nużyło mnie to

Słyszałam o "Metrze 2033" bardzo dużo dobrych opinii, przez co miałam wysokie oczekiwania, których na szczęście nie zawiodło. Przygody głównego bohatera są mniej lub bardziej ciekawe. W momentach akcji dosłownie płynęłam przez tę książkę, ale muszę przyznać, że w wielu miejscach się trochę nudziłam.
Najbardziej wstrząsnęło mną zakończenie, którego w żaden sposób nie da się...

Są świetne książki z których czytania czerpiesz przyjemność ale po przeczytaniu pozostają na półce bez echa, a są też takie które Tobą w jakiś sposób wstrząsają, wpływają na Twoje postrzeganie świata. Dla mnie Metro 2033 należy właśnie do tej drugiej kategorii. Sięgając po tę pozycję spodziewałam się czegoś zupełnie innego; książki naładowanej akcją, przepełnionej mutantami...

Książka niesamowicie mi się dłużyła, jednak sama fabuła mnie wciągnęła i byłam ciekawa dalszych losów Artema. Bardzo dużo przemyśleń (filozoficznych?). Dobra postapokaliptyczna książka. Cieszę się, że dobrnęłam do końca.

Największe rozczarowanie tego roku. Tyle dobrego słyszałam o tej powieści, czytałam już tego autora Futu.re, które bardzo mi się podobało a tu coś takiego. Książka jest nudna. Bohater idzie tylko z jednego punktu do drugiego, później do trzeciego i tak dalej. A przy tym ma już umrzeć, ale przeżywa. Tylko końcówka ratują tą powieść, bo jest mocna i zaskakująca, podobnie jak...

Ciekawa, choć pozycja typowo "męska" ;) kolejna wizja Wybrańca ratującego świat. niestety różnej maści stwory odrobinę pomniejszają wartość całości ale zakończenie wielce interesujące, warto doczytać do końca ;)

Mistrzostwo w swojej kategorii.
Znakomita, bardzo realistyczna wizja postapokaliptycznego świata.
Umieszczenie akcji w korytarzach moskiewskiego metra pozwala wykreować cały alternatywny świat.
Działa na wyobraźnię.

Dyskusje