Metro 2033

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 1) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2033
Paweł Podmiotko
Insignis
Metro Metro 2033 Metro 2034 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky wojna nuklearna mutanci świat postnuklearny
Метро 2033
Metro (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Uniwersum Metro 2033

Opinie [2 020]

Ciężkostrawna. Audiobooka zdecydowanie ratuje p. Gosztyła. Gdyby nie jego głos, porzuciłabym lekturę b.szybko.

Ciekawa i oryginalna książka w klimacie postapo. Z początku czytałem szybko i z dużym zapałem, jednak dość szybko do książki wdarł się pewien schemat. Każda kolejna stacja metra to nowe przygody i nowe postacie, które pojawiają się i bezpowrotnie znikają. Miałem nieodparte wrażenie jakbym oglądał serial, gdzie każdy odcinek wnosi coś nowego. Sprawiło to, że książkę czytałem...

Było to moje pierwsze spotkanie z uniwersum Metro 2033. Historia stworzona przez Głuchowskiego wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Doskonale skonstruowana fabuła osadzona w postapokaliptycznym moskiewskim metrze. Uwielbiam powieści nawiązujące do twórczości braci Strugackich.

Pierwsze zetknięcie z tzw. Biblią Postapo i twórczością Dmitrego. Widać inspirację grami Fallout 1 i 2, pewnymi nurtami filozoficznymi. Trudno mi ocenić tą książkę z jednej strony war, war never changes a z drugiej konstrukcja świata - nieprzyjazne środowisko, dehumanizacja człowieka. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Ocena 6/10 może jest za niska, ale jakby ta trylogia...

Całkiem klimatyczna powieść post-apo, w której nie brak ciekawych postaci. Na minus- lekki chaotyzm akcji i przemyśleń bohatera.

Moje emocje da się opisać w kilku słowach. Słowa te oddają dokładnie to co czułem zagłębiając się w lekturę:zaintrygowany, zniecierpliwiony, ożywiony.

Postapokaliptyczna wizja świata w wersji rosyjskiej, dla osób przyzwyczajonych do wizji zachodniego świata, to dość egzotyczna różnica. Trzeba jednak przyznać, że sam zamysł jest bardzo ciekawy. Faktycznie, w pewnym...

3/4 książki czytało mi się dość ciężko ze względu na mroczny, brudny klimat, którego aktualnie raczej w książkach nie szukałam, czy przydługie przemyślenia głównego bohatera, ale było warto. Odkrywa ona przed czytelnikiem ciekawe postapokaliptyczne uniwersum pobudzające wyobraźnię. Szczególnie przyczynia się do tego chyba końcówka. Pozycja warta poznania.

Zdecydowanie najlepsza książka jaka do tej pory trafiła w moje ręce. Dzięki niej wróciłem do czytania po niecałym roku bez lektury. Uwielbiam klimaty postapokaliptyczne, przykładowo "Rozgwieżdżone niebo" Larsa Wilderanga, i w mojej opinii Metro jest bezdyskusyjnym samcem alfa tego gatunku. Całość pochłonąłem jednym tchem, w kilka dni. Przemyślenia filozoficzne głównego...

Pierwsza książka od której zacząłem przygodę z czytaniem. Zachęciła mnie do tego gra o tym samy tytule. Przeczytałem ją już 2 razy i sądzę, że zrobię to 3 raz w najbliższym czasie :).

Z przykrością przyznaję, że książka musiała swoje odczekać, były to mniej więcej dwa lata od czasu zakupu, jednakowoż z pełną pewnością stwierdzam, że dobrze jej to zrobiło. Ja dorosłem, i zdecydowanie inaczej patrzę na świat, a to co zrobiła ze mną ta książka... To Dzieło... Ciężko to opisać, jednak w głównej mierze chodzi o skutki, o to co działo się w mojej głowie...

Dyskusje

25 407