Metro 2033

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 1) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2033
Paweł Podmiotko
Insignis
Metro Metro 2033 Metro 2034 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky wojna nuklearna mutanci świat postnuklearny
Метро 2033
Metro (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Uniwersum Metro 2033

Opinie [2 055]

Zachęcony opiniami na temat uniwersum Metro, stwierdziłem, że czas spróbować o czym jest ten cały 'hałas'. Moja opinia jest krótka i dość kontrowersyjna - nuda i monotonnia. Nie udało mi się przejść przez ostatnie 40% książki. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał - Artem cały czas idzie idzie. Opisy lokacji nie są zbyt dokładne przez co miałem problem z wyobrażeniem sobie...

Genialny początek, wielkiego uniwersum. Kontynuacji 2034 i 2035 nie polecam.

Fantastyczny, klaustrofobiczny klimat. Aż chciałem odwiedzić Moskwę i jej metro. Początkowo wolno się rozkręca, ale później dynamika akcji nie zwalnia i mamy okazję zagłębić się po raz pierwszy w to niesamowite uniwersum.

Mniej jest tu opisów codziennej walki o przetrwanie w świecie skażonym po wymianie ciosów miedzy USA a Rosją w wojnie nuklearnej. Ale to chyba na plus. Tego jest dużo na rynku. Natomiast tu sporo jest dialogów między postaciami i przemyśleń głównego bohatera na temat człowieczeńśtwa i życia w tytułowym moskiewskim metrze. Dobry pomysł na historię miał autor.

w sumie trochę oklepany motyw wybrańca, osadzony w realiach stalkerskiego metra pod Moskwą, taka Odyseja tylko że zamiast greckich wysp jest klimat ciemnego podziemia, w którym wszystko chce Cię zabić, czyta się szybko i bez większych zgrzytów, co najdziwniejsze główny bohater jest trochę mało wyrazisty, a całą uwagę od początku zabierają Chan, Hunter i Młynarz- czyli...

Nie można się oderwać! Wizja świata i życia po wybuchu atomu, tak realna, że momentami aż boli. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Jasne, że jest to bardzo subiektywna ocena - nie mniej - POLECAM!!! Mam nadzieję, że kolejne części mnie nie zawioda.

Książka ta leżała na mojej e-book-owej półce już od dość dawna, ale jakoś nie miałam motywacji, aby do niej sięgnąć. Zrobiłam to nijako dzięki zachęcie Nozomi, która zapewniła, że warto, że nie będę żałować. Ponieważ nie jestem fanką literatury fantasy czy science fiction, miałam obawy czy uda mi się przebrnąć przez kilkaset stron, jednak odważnie zagłębiłam się w tunele...

Wciągnął mnie ten świat, pomimo, że mroczny i niebezpieczny.

Smutna ale dobra lektura. Moskiewskie metro jako świat w miniaturze. Do tego ludzie z całym wachlarzem... raczej negatywnych przymiotów. Ciekawa i frapująca końcówka, sporo akcji, która nie pozwala się nudzić. Zdecydowanie warto sięgnąć po powieść Glukhovskyego.

Jedna z niewielu książek, które przeczytać po prostu trzeba.
Metro 2033 figuruje na mojej półce jako swego rodzaju kamień milowy, osiągnięty podczas zagłębiania się w fantastykę krok po kroku. Książka nie jest pasjonująca - moim zdaniem jest pochłaniająca. Klimat metra, tak bezduszny i twardy jest uderzający od pierwszych stron gdy widząc to nieprzystosowane na jakiekolwiek...

Dyskusje

25 872