Kosogłos

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3) literatura młodzieżowa
Mockingjay
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina
Małgorzata Hesko-Kołodzińska igrzyska śmierć przygoda zamieszki zemsta trylogia kosogłos
Mockingjay
Igrzyska śmierci (tom 3)
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Opinie [2 404]

Na półkach: , , , , , , , ,

Już od pierwszych stron ta książka przygnębia, ale ma taka być, to jest jej zadanie i spełnia je w 100 %.
Oglądałam film, więc znałam wszystkie wypadki, jednak to nie powstrzymało natłoku emocji jaki mi towarzyszył. Jedno z najlepszych zakończeń jakie czytałam. Na pewno nie prędko wrócę do tej książki, bo jednak nie jest to lekka lektura na niedzielne popołudnie, a ciężka i...

Wydaje mi się, że ta część była najsłabszą z wszystkich, jednak wciąż pozostaje naprawdę dobrą książką.
Zakończenie wyobrażałam sobie nieco inaczej, jednak nie mogę go określić jako złego. Mam wrażenie, że w ostatnich trzech rozdziałach autorka się pospieszyła, aby skończyć już tę historię.
Jednak mimo, iż w tej części brakuje nieco ,,prawdziwych" Igrzysk, to dobrze mi...

To nie jest moja ulubiona część,ale wciąż uwielbiam całą trylogię.Sa postacie,które żałuję, że nie dostały lepszego losu w tej finałowej części.Zasługują na to,ale to od początku była antyutopia a nie bajka,więc czego innego oczekiwać.Z drugiej strony dobrze,że pokazali prawdziwe konsekwencje wojny i tego jak duże straty trzeba ponieść,by wygrać,a także jak trudno nauczyć...

Wspaniały finał trylogii. Polecam.

Totalne rozczarowanie w porównaniu do dwóch poprzednich genialnych części.

Na chwilę obecną ostatni raz miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Suzanne Collins pod tytułem „Igrzyska śmierci: Kosogłos”. Ponownie mamy okazje poznać losy Katniss Everdeen i Peety Mellarka. Tym razem jednak akcja książki rozgrywa się po 75 głodowych igrzyskach. Katniss po odzyskaniu świadomości zorientowała się, że z 12 dystryktu pozostały tylko zgliszcza a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku była dobra, potem im dalej końca, tym lepiej. Natomiast jeśli chodzi o samo zakończenie... No mocne mehh.... Chociaż trzeba przyznać, że mało przewidywalne.

Za dużo w tej książce wydarzeń, nowych bohaterów - można się pogubić. Rozwiązania, które przyjmuje autorka nie do końca mi się podobały.

No aż takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam! Polecam wszystkim, trylogia jak najbardziej warta uwagi.

Jest to jedna z moich ulubionych trylogii i książek w ogóle. Idealnie wykreowani bohaterowie, cały czas coś się dzieje, utożsamiamy się z bohaterami i odnosimy wrażenie, że żyjemy w tym świecie. Jest to książka, którą czyta się po nocach.

Dyskusje

40 784