Kosogłos

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3) literatura młodzieżowa
Mockingjay
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Media Rodzina
Małgorzata Hesko-Kołodzińska igrzyska śmierć przygoda zamieszki zemsta trylogia kosogłos
Mockingjay
Igrzyska śmierci (tom 3)
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Opinie [2 443]

Przeciętna, nie do końca rozumiem fenomen.

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Ostatnia część zmęczyła mnie i akurat po nią raczej nie sięgnęłabym drugi raz.

Trochę mnie zmęczyła, przez dużo opisów militarnych

Trochę mnie rozczarowała ta czesc. Szczególnie w momencie śmierci Prim.... Kurcze Katniss się zgłasza na igrzyska żeby ją ochronić a ona i tak umiera 🤨 niefajnie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzecia część igrzysk wypadła jak dla mnie najsłabiej. Chyba przez fakt zachowania Katniss, która mnie irytowała swoim niedojrzałym zachowaniem bardziej niż w pierwszej części. Jednak nie ukrywam, że miałam mały element zaskoczenia kiedy dowiedziałam się kto jest winny śmierć dzieci (ogólnie to ujmując żeby nie spojlerować konkretnych bohaterów), takim elementem było...

W książce było dużo akcji, których w ogóle się nie spodziewałam. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie podobał mi się jednak koniec, gdy to nie była przedstawiona odbudowa relacji między Peetą, a Katniss.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza część trylogii. Mimo że ciężka i najwolniejsza, to podobała mi się najbardziej!

Po przeczytaniu tego, do końca dnia słowem nie wspomniałam o Kosogłosie. Nadal nie umiem dobrać słów tak, jak bym chciała. Książka fantastyczna, ale zdecydowanie cięższa od pozostałych tomów. Tyle śmierci, nienawiści i miłości to stanowczo był dla mnie szok. Podziwiam Collins, że odważyła się poświęcić tyle osób bo wiem, że znaczna część autorów boi się to robić. Ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2094

W 2012 napisałam o tej książce tak: Zdecydowanie najsłabsza część trylogii. Momentami miałam ochotę stać się bohaterką powieści, która przyłoży panience w twarz. W 2020 potwierdzam tę opinię i dodaję, że męczyłam się strasznie czytając monologi wewnętrzne Katniss. Wydarzenia pięknie ułożyły się w całość, ostatnie zdanie to bomba, ale żeby do niego dotrzeć, trza przebrnąć...

Dyskusje

42 139