Kup teraz - 20 ofert w cenie od 19.74 zł do 37.91 zł

Zabić drozda

Harper Lee Wydawnictwo: Rebis Cykl: Zabić drozda (tom 1) Seria: Salamandra literatura piękna
To kill a mockingbird
Maciej Szymański
Rebis
To kill a mockingbird
Zabić drozda (tom 1)
literatura piękna
Maciej Szymański
Salamandra

Bardzo trafiła do mnie ta książka, szczególnie ze względu na kreacje bohaterów i relację między nimi. Bo tą historię budują właśnie postacie.

Szczególnie polubiłam główną bohaterkę z którą najbardziej się utożsamiałam - przypomniała mi o czasach dzieciństwa gdy sama również byłam tą małą upierdliwą siostrą która chodzi krok w krok za starszym bratem i stara się razem z...

Jedna z tych niewielu książek, która ma moc kształtowania człowieka. Narracja jest poprowadzona mistrzowsko - Lee musiała mieć niesamowitą wrażliwość, by tak plastycznie i celnie opisywać świat oczami niewinnego, nieskażonego jeszcze życiem, dziecka.

Momentami nudna narracja, jednakże nadrabiała poruszaną tematyką i trafnymi spostrzeżeniami społecznymi

cudowna książka o dorastaniu, ludzkiej moralności i wrażliwości.

Zazwyczaj czytam książki w innych klimatach dlatego ciężko mi było wczuć się na początku w atmosferę. Jednak po przeczytaniu jej mogę powiedzieć, że jest to książka, która porusza ponadczasowe treści. Mimo, że rzecz dzieje się w latach 30. ubiegłego wieku porusza zagadnienia, które są aktualne cały czas: szacunku dla drugiego człowieka, prawdomówności, tolerancji, odwagi...

Książka jest napisana bardzo pięknym językiem, opisująca wspomnienie na pozór beztroskiego dzieciństwa. Jednak im dalej w las, tym dowiadujemy się więcej okropnych rzeczy, w szczególności o życiu dorosłych i ich uprzedzeń. Bardzo poruszająca opowieść, która pozostanie ze mną na długo w pamięci.

[...]
Czytam tę historię z amerykańskiego południa lat trzydziestych, opowiadanych przez dziewięciolatkę i mam wrażenie, że jestem w Bullerbyn. Może trochę bardziej poważnym, ale w zasadzie nie. To dobra historia, pokazująca dzieciństwo i świat oczami dziecka, ale przy dzisiejszych standardach mówienia o trudnej historii, o rasizmie, jest mimo wszystko bardzo grzeczna. To...

Kawał dobrej książki, słusznie nazywanej klasykiem.

Przeglądałam kiedyś różne Listy Książek, Które Należy Przeczytać. Powieść " Zabić drozda" była chyba na każdej z tych list. Taką listę (planszę ze zdrapkani) dostałam także od moich córek na ubiegłoroczny Dzień Matki. Nie było więc wyjścia- trzeba było przeczytać. Przeczytałam. I nie żałuję. To naprawdę jest książka, którą NALEŻY PRZECZYTAĆ!
Historia opowiada...

Bardzo mądra i piękna książka traktująca o moralności i równości ludzi.
W mojej opinii warta włączenia do kanonu lektur. Świetnie pokazuję w jak niesprawiedliwych czasach jeszcze niedawno żyli ludzie i jak ważne są zasady sprawiedliwości i równości społecznej.

17 791
    17 077