Wyśnij i mnie

Songs of Willow Frost
Świat Książki
2015-09-30
2015-09-30

Skromniutkie opakowanie z niezwykłą zawartością

Fabuła bardzo dobra ale przeszkadzały mi przeskoki czasowe, ogólnie dobra lektura

Tytuł: Wyśnij i mnie (tytuł oryginalny: Songs of Willow Frost)
Autorka: Jamie Ford
Kategoria: literatura obyczajowa, fikcja historyczna
Wydawnictwo: Świat Książki

„Wyśnij i mnie” to pozycja dla każdego kto lubi cofnąć się trochę w czasie, poznać cząstkę historii i przeczytać coś innego niż cukierkowy romans… Pozycja ta przedstawia nam dwie osoby - małego Williama, który od kilku lat zamieszkuje sierociniec znajdujący się w Seattle, oraz Willow Frost, która osiąga sukces jako aktorka. Obydwoje są chińskimi mieszkańcami największego miasta stanu Waszyngton w USA.
Wielokrotnie cofamy się w czasie do młodości Willow, jak i wczesnych lat dziecięcych Williama. Jedno nie potrafi i nie chce zapomnieć o swojej przeszłości, drugie wciąż od niej ucieka.
Powieść przedstawia również historie ogółu azjatyckiej społeczności w USA.
Jeśli chcecie poznać tę historie - szczerze polecam. To moja ulubiona książka i z pewnością kiedyś jeszcze do niej wrócę, ponieważ jest jedną z tych, która na długo zapada w pamięć, mimo swojej prostoty…

Moja ocena: 5/5!

Tytuł: Wyśnij i mnie (tytuł oryginalny: Songs of Willow Frost)
Autorka: Jamie Ford
Kategoria: literatura obyczajowa, fikcja historyczna
Wydawnictwo: Świat Książki

Niesamowita książka, która nie pozwala się odłożyć. Wzruszająca historia chłopca chińskiego pochodzenia, wychowanka sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne. Splata się ona z historią młodej kobiety przepełnionej ogromną miłością do syna...... smutna i przejmująca. Losy małego Williama i Lilu zapadły na długo w mojej pamięci

Strasznie poruszająca historia. Bardzo trudna i rozpatrując od strony politycznej jak i kulturowej. Zawsze czytając tego typu książkę zastanawiam się czy tak musiało być i dlaczego tak właśnie było a nie inaczej.
Autor na koniec starał osłodzić się nam ten cały przykry obraz. Jednak mając świadomość, iż cała książka to zlepek różnych prawdziwych historii, mamy świadomość, iż los większości innych dzieci i imigrantów potoczył się zgoła inaczej.

55/2021 (A)

55/2021 (A)

Piękna książka. Piękna historia, która nie jest łatwa dla nikogo. Historia dwóch osób, chłopca, który szuka mamy, oraz kobiety, która w życiu dokonała pewnych wyborów dla dobra swojego dziecka. Czytając nie raz musiałam się zastanowić, jak ja bym postąpiła. Nawet ciężko mi napisać opinie tej książki, trzeba samemu przeczytać żeby zrozumieć choć i to jest trudne.

Dobrze się słuchało audiobooka, wciągał, chociaż akcja ciągnęła się trochę.

Dobrze się słuchało audiobooka, wciągał, chociaż akcja ciągnęła się trochę.

„Wyślij i mnie” jest wzruszającą historią młodej kobiety przepełnionej matczyną miłością do swojego syna. Ich losy poznajemy w dniu urodzin chłopca, który spędza ten dzień w sierocińcu, jak poprzednie pięć lat. Chłopiec ciągle tęskni za swoją przeszłością. Jak zmieni się jego życie po wyjściu do kina wraz z innymi dziećmi z sierocińca? Jak wiele uda mu się odkryć i poznać odpowiedzi na zadawane sobie do tej pory pytania?
Już od początku poznajemy siłę niesamowitej przyjaźni, przyjaźni ponad wszystko, ponad podziały i niepełnosprawność. Autor w piękny sposób ukazuje nam jak wiele dla każdego z nas znaczy obecność drugiego człowieka i jak dotkliwie potrafi boleć samotność. Czytając dalej poznajemy smak cierpienia jakie niesie życie naszej bohaterce. Już od nastoletnich lat musi borykać się z problemami, chorobą, a później śmiercią matki po której następują tylko gorsze dni. Bohaterka mimo wszystko stara sobie jakoś radzić. Gdy w życiu pojawia się jej syn, zdaje sobie sprawę, że nie jest już samotna, że jest ktoś kto na nią czeka, ktoś dla kogo jest ważna. Jednak życie nie jest tak łatwe… Nasza urocza Liu Song poznaje smak złamanego serca, czekania oraz bólu rozczarowania oraz walki o każdy dzień, by nic nie zabrakło jej dziecku. Czy wygra tą walkę? Odrażającą walkę z ludźmi, którzy ją otaczają…Miłość posiada ogromną moc, czy bohaterce uda się wydobyć z siebie odwagę by odzyskać to za czym dawno tęskni?
Moim zdaniem historia naszych bohaterów składnia nas do refleksji na temat trudności jakie niesie ze sobą życie oraz szczęścia, które potrafi być tak ulotne. Dużą uwagę autor skupia na samotności oraz potrzebie bycia z drugim człowiekiem.
Książkę czyta się bardzo lekko i mimo tego, że rozkręca się dosyć powoli i chwilami powodowała uczucie nudy nie żałuje, że przeczytałam ją do końca. Już od połowy nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa dalszych losów bohaterów oraz zakończenia, które wzbudziło we mnie poczucie rozdarcia, współczucia oraz wiary w miłość i szczęście.

Historia kilkunastoletniego Williama, chłopca pochodzenia chińskiego, wychowanka sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne. Książka piękna, dostarczająca wielu wzruszeń. Niejeden raz podczas czytania popłynęły mi łzy. Szczególnie emocje wywołuje historia życia mamy Williama. Jej walka o opiekę nad synkiem, niemoc w walce z tradycją, bezdusznymi przepisami, biedą.
Akcja książki toczy się w Seattle, w tzw. „chińskiej dzielnicy” w czasach Wielkiego Kryzysu. Poznajemy odmienną kulturę ludności tam zamieszkałej. Mieszkańcy dzielnicy szanują tradycję przodków, posługują się chińskim językiem, ale jednocześnie powoli asymilują się ze społeczeństwem.
Książka warta przeczytania

Akcja...

Poruszająca historia . Początek XX wieku , Ameryka. Historia o chłopcy , który mieszka w sierocińcu oraz jego matki . Czy podjęte decyzje są dobre ? Poznając ich losy z pewnością się o tym dowiemy .

• Mam, ale jeszcze nie przeczytałam