Misja 100

Kass Morgan Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: 100 (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The 100
100 (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maciej Studencki
dystopia

Jest to moje pierwsze spotkanie z Kass Morgan i zdecydowanie nie ostatnie. Zakochałam się w jej stylu pisania i w sposobie kreowania postaci. Nic tu nie jest tworzone na siłę, każda postać jest inna, ma swoją głębię i co innego nią kieruje. Podoba mi się to, w jaki sposób Morgan kieruje narracją i subtelnie odkrywa kolejne karty, zmieniając nasz sposób myślenia nie tylko o...

Świetna, porywająca, dziwna

Ojojojoj...

Zacznijmy może od tego ja sięgnęłam po tę książkę.
Obejrzałam serial na podstawie tej historii i byłam totalne zafascynowana całym biegiem historii. Z racji, że byłam tak zakręcona na punkcie serialowej adaptacji, zdecydowałam się przeczytać książkę, nie zważając na opinie i oceny innych ludzi.

Powiem tyle: zawiodłam się.

Retrospekcje są tu niestety...

(Opinia tyczy się całej serii.)
Książka czy serial?

W tym przypadku niestety muszę przyznać, że serial okazał się o wiele lepszy niż książka.
To w jaki sposób ekranizacja rozwinęła całą historię, ile tam akcji, zwrotów o 180 stopni, knucia to głowa mała. Serial w każdej minucie wbija w fotel i nie daje się oderwać. To jak rozwijają i przeplatają się wątki- kurcze 6...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zainteresowałam się książką po obejrzeniu serialu, który powstał na jej podstawie. Zawiera wiele ciekawych wątków, fajne jest to, że widzimy sytuacje z perspektywy różnych bohaterów. Polecam fanom serialu The 100 i nie tylko :)

Świetna historia, łącząca wiele wątków... Końcowy zwrot akcji jest ... Intrygujący (można się go domyślić, ale i tak zaskakuje)

Nie rozumiem tak niskiej oceny pozycji, choć obawiam się, że wiem, z czego może ona wynikać.
'Misja 100' to opowieść o setce młodocianych ludzi, słusznie lub nie do końca słusznie uznanych za zbrodniarzy, którzy w ramach kary lecą na opustoszałą od 300 lat Ziemię, którą przed trzema wiekami zniszczyła wojna nuklearna. Nastolatkowie są żywym eksperymentem na to, czy na...

Jeśli sięgasz po książkę z myślą rozwinięcia niektórych wątków serialu to uważaj... to jest zupełnie coś innego. Łączy je w zasadzie tylko tytuł, imiona bohaterów i miejsce akcji - stacja i ziemia.

To drugi (po Dexterze) znany mi przypadek, gdzie serial zdecydowanie przerasta książkę, a jeśli sam serial jest raczej niewysokich lotów i rozpatruję go bardziej w kategoriach guilty pleasure, wiele to mówi o jakości literackiego pierwowzoru. Misja Sto jest koszmarna, językowo jest bez polotu, nic się tutaj nie dzieje, ogromną większość książki stanowią opisy miłosnych...

Nieliczny dowód na to, że ekranizacja czasami może być lepsza od pierwowzoru. Mocny przeciętniak nie zachęcający do przeczytania kolejnej części.

Dyskusje

1 437