Sześc żon i wiele kochanek. Historie kobiet Henryka VIII

The Six Wives & Many Mistresses of Henry VIII. The Womens' Stories
historia
2015-09-17
Edyta Stępkowska

Historią dynastii Tudorów interesuję się od lat. Przeczytałam już kilka książek o konkretnych osobach z tego okresu, jednak twór "Sześć żon i wiele kochanek. Historie kobiet Henryka VIII" okazał się zdecydowanie najciekawszą pozycją. Dzieło to nie skupia się przede wszystkim na postaci króla, zaś na jego żonach i kochankach, co stanowi duży plus. Wiadomo która z kobiet...

Przez cztery dni byłam w szesnastowiecznej Europie.
Wspaniała książka, w której autorka prowadzi nas nie tylko po historii tamtego okresu, ale i obyczajach, konwenansach, zakulisowaych gierkach. Opiera się na faktach i dokumentach. Tam, gdzie ich brak, stara się obiektywnie przedstawiać warianty tego, jak mogło to wyglądać w tamtych czasach.
To zupełnie inny obraz Anglii...

Fantastyczny zbiór opowiadań o życiu kobiet które los połączył z Henrykiem VIII.Pełen historyczny przekaz o ich życiu i śmierci.
Każdy rozdział jest poświęcony innej królowej.
Ta książka tak naprawdę uświadomiła Mi iż schemat zalotów, wynoszenia na szczyt a później degradacji przez Henryka był praktycznie identyczny- w przypadku Anny Boleyn i Katarzyny Howard nie ma...

• Historia
  • Chcę w prezencie