W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii

Amy Licence Wydawnictwo: Astra historia
In Bed with the Tudors: The Sex Lives of a Dynasty from Elizabeth of York to Elizabeth I
Data 1. wydania:
historia Anglii Elżbieta York Henryk VII Henryk VIII Anna Boleyn

Oficjalne recenzje i

W czasach Tudorów

[ 2 ] Link do recenzji

Pozycja bardzo interesująca, aczkolwiek trochę obiegająca od moich oczekiwań. Wnioskując po tytule, spodziewałam się czegoś na kształt zbioru faktów, przypuszczeń i pikantnych plotek na temat życia intymnego dynastii Tudorów, tymczasem książka skupia się głównie na skutkach owego pożycia, czyli ciążach, porodach i połogach. Znajdziemy w niej dużo o „medykamentach”, diecie,...

Książka " W łożu z Tudorami" Amy Licence, to fascynująca wyprawa za niedostępne, grube kotary królewskiej alkowy. Zawiedzie się jednak ten, kto, bazując na tytule, spodziewa się pikantnych szczególików z intymnego pożycia władców epoki Tudorów. Autorka pokazuje losy dynastii poprzez kolejne ciąże i połogi królewskich małżonek. A jest o czym opowiadać. Historia kolejnych...

Idiotyczny tytuł- w rzeczywistości książka podaje kawał historii społecznej. Dobrze się czyta

Tytuł znacznie bardziej kontrowersyjny i pobudzający wyobraźnie od samej treści, ale "W łóżku z Tudorami" to ciekawa lektura.

Książka nie o wojnach, wielkiej polityce, zamachach ale o życiu. Prawdziwym i ciężkim życiu kobiet. Wbrew tytułowi niewiele ma wspólnego z miłostkami i miłościami oglądanymi od strony alkowy ale bardziej z trudniejszym aspektem kobiecości jak ciąża, poród, połóg. Tudorowie są tylko przyczynkiem do opisania tego jak kobiety radziły sobie w XVI w.
Dowiadujemy się jak...

Super książka, lekko napisana, świetnie się ją czyta. Treść jak w tytule, ale nie chodzi o seks, a o dziedziczenie tronu :) Zabierałam się do niej z pół roku, przekładałam z kąta w kąt, ale się doczekała. Polecam.

Niech nikogo nie zmyli tytuł - to nie pikantne historie z alkowy, ale opisy kobiecych spraw - porodu, połogu, antykoncepcji. Czy narodziny dziecka w pałacu znacznie różniły się od narodzin w chłopskiej chacie? Kim naprawdę były akuszerki, lekarze, co wiedzieli (a raczej czego nie)? Jak posiadanie potomstwa i poronienia wpłynęły na losy Tudorów? Bez zbędnej historiografii,...

Na półkach: , , , ,

Każda ze znanych mi kobiet chociaż raz w życiu zastanawiała się, jak kiedyś kobiety radziły sobie z zachowaniem higieny, sprawami łóżkowymi, ciążą, porodem i połogiem. W dzisiejszych czasach wszystkie produkty potrzebne współczesnej kobiecie są na wyciągnięcie ręki a medycyna stoi na wysokim poziomie. A jak było w średniowieczu? Czym była kobieta niewieścia? Czy dwór...

Gorąco polecam książkę Amy Licence nie tylko miłośnikom opowieści o Tudorach, ale wszystkim zainteresowanym historią, zwłaszcza w jej społecznym aspekcie.

Cała opinia:

Czytając tą książkę można odczuć bardzo dużą znajomość tematu przez autorkę i wnikliwe badania historyczne.

Dyskusje

• Chcę w prezencie