Kresy. Piękno utracone

2015-05-01
2015-05-01
kresy album

1945

Album Kresy - piękno utracone to publikacja poświęcona tematowi wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Na fotografiach utrwalone zostały dzieła architektury, widoki miast, ruiny kresowych twierdz, wyjątkowe krajobrazy tak istotne dla polskiej spuścizny kulturowej, a wciąż tak mało znane. Okruchy piękna utraconego ujęte w doskonałe fotografie, które pozwalają przenieść się w dany rejon i obcować, nie tylko z dziełami architektonicznymi, ale i z pomnikami przyrody.
Kresy to obszar który większości Polaków kojarzy się z jakąś mityczna krainą, która kto wie czy istniała.
Odwieczna tęsknota za rejonem, który wyidealizowanym przez osoby, które urodziły się w tamtej krainie.
Przepiękne wieloformatowe zdjęcia przedstawiające np jezioro Świteź,które należy do najbardziej rozpoznawalnych elementów dzięki poematowi Mickiewicza, czy prosty grobowiec z napisem Matka i serce syna.Grobowiec ten zawiera szczątki Matki i serce Józefa Piłsudskiego.
Od Lwowa po Wilno, Kresy utracone, które swojego piękna nie zatraciły.
Tęsknota, która pozostała, ma odbicie w tej formie przekazu, jakimi są fotografie..
Polecam, nie tylko wielbicielom zdjęć ale i pasjonatom historii.

Dodaj cytat z książki Kresy. Piękno utracone