Jesteś zagadką

Okładka książki Jesteś zagadką Kendall Ryan
Okładka książki Jesteś zagadką
Kendall Ryan Wydawnictwo: Pascal Cykl: Unravel Me (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Unravel Me (tom 1)
Unravel Me
Pascal
2015-07-29
2015-07-29
2012-10-22
Regina Mościcka
romans erotyka tajemnice przeszłość uczucia choroba

Choć historia oczywiście niezbyt realna a bohaterka lekkomyślna to ogólnie czytało mi się ta książkę bardzo przyjemnie - akcja dzieje się szybko beż zbędnego przeciągania, chwilami jedynie było moim zdaniem za dużo scen erotycznych.

Fajna,lekka,ciekawa..troszke moglaby autorka rozwinac watki,ale tak na szybkie w sam raz

Spodziewałam się, że będzie więcej podchodów, a tu poszło tak szybko. Tematyka ciekawa, ale rozwinięcie mogło być lepsze.

"Jesteś zagadką" jak dla mnie była dosyć bajkową opowieścią. Lekkie czytadło, o którym niestety szybko się zapomina...

Pierwsze wrażenie może być.
Oba tomy są lekkie nie wymagające myślenia 🤣.

Jeśli chodzi o fabułę w obu książkach  są ciekawe .
Niestety  nie są tak rozpisanie  jakbym oczekiwała. Brakuje mi tu pociągnięcia wątków a książka robi się płaska. Początkowy ogień czytania,  przygasa i już tylko tli się do końca .

Pierwsze wrażenie może być.
Oba tomy są lekkie nie wymagające myślenia 🤣.

Jeśli chodzi o fabułę w obu książkach  są ciekawe .

Nudne i uporządkowane życie studentki psychologii, Ashlyn Drake, zmienia się nieoczekiwanie, gdy dziewczyna natrafia na idealny obiekt badawczy - mężczyznę, który nie pamięta nic ze swojej przeszłości, nawet morderstwa, o które jest oskarżony.
Choć Ashlyn wie, że przekracza dozwolone granice, nie potrafi przestać o nim myśleć. Może dlatego, że Logan jest niewiarygodnie przystojny i nawet przykuty kajdankami do szpitalnego łóżka mógłby wystąpić jako model w reklamie męskiej bielizny? A może dlatego, że ma już dość bycia samej i chciałaby znów poczuć, jak smakuje pożądanie?
Nie zważając na konsekwencje, dziewczyna chce pomóc Loganowi odzyskać pamięć. Łączy elementy układanki, mając za podpowiedź jego zagadkowe tatuaże i obrazy, z których wyłania się mroczna przeszłość.
Kim tak naprawdę jest ten tajemniczy mężczyzna? Troskliwym i oddanym kochankiem czy brutalnym mordercą? Czy ten związek ma szansę na przetrwanie?

Wciągająca..śmieszna.. Ten moment z wejściem Liz do łazienki kiedy "Logan" się onanizował... Bezcenne hahaha
Pomysł naprawdę ciekawy...o takim temacie książki jeszcze nie czytałam,więc duży plus. Ale..to zakończenie..takie mętne..sama nie wiem.
Minus za te całe odejścia i powroty bohatera..
No i mimo "uniewinnienia" czy jak to tam nazwać, uważam, że dobrze by było wyjaśnić sprawę morderstwa.. Tym bardziej, że była wzmianka czemu wtedy był w magazynie czy coś w tym stylu. Więc ja się pytam czemu nie było jakiegoś wspomnienia o zbrodni? Nawet przypuszczenia..czy stwierdzenia, że szukają nadal sprawcy. Myślę, że tak byłoby lepiej. Biorąc oczywiście pod uwagę to, że może być ciąg dalszy tego morderstwa w kolejnej części.
Tak czy siak, książka całkiem dobra, szału nie robi, ale dosyć szybko się ją czytało więc nie żałuję poświęconego czasu.

Minus za te całe odejścia i powroty bohatera..

Klasyczny romans opowiadający o 2 ludzi który się w sobie zakochują ale mają swoja przeszłość która blokuję im wspólne życie. Miłe do czytania.

Podobała mi się! Można by troszkę rozbudować fabułę i pociągnąć nieco wątki ale ogólnie bardzo dobra lektura na jeden krótki wieczór! Polecam serdecznie !

Powyższy opis brzmiał dla mnie na tyle zachęcająco, by „Jesteś zagadką” trafiło do mnie w jednej przesyłce wraz z drugą częścią tej serii. Spodziewałam się czegoś świetnego, co mogłoby mnie zachęcić do kupna innych tytułów, które wyszły spod pióra Kendall Ryan. Czy to dostałam? Nie do końca. Zdecydowanie treść odbiega od wyobrażeń, które narastają w głowie po przeczytaniu opisu, aczkolwiek nie oznacza to, że książka jest zła. Nie jest, ale o tym niżej.

Ashlyn, to dziewczyna, która jest w trakcie pisania pracy doktoranckiej. Jej promotor, daje jej znać, że ma szansę zdobyć potrzebne jej materiały w trakcie spotkania z tajemniczym nieznajomym, który nie pamięta niczego na swój temat. Ani imienia, ani szczegółów z przeszłości, ani nawet tego, czy dopuścił się brutalnego morderstwa, o które jest podejrzewany. Ashlyn korzysta z propozycji swojego promotora i nawiązuje kontakt z nieznajomym. Spotkanie, które miało na celu pomóc jej w dokończeniu pisania pracy doktoranckiej, okazuje się początkiem dłuższej znajomości, która z biegiem czasu, coraz bardziej się rozwija, a wszystko za sprawą cytatu, który oboje mają wytatuowany: Aut viam inveniam aut faciam. To sprawia, że dziewczyna postanawia pomóc mężczyźnie w odzyskaniu wspomnień i własnego ja. Zaczynają od nadania mu imienia Logan, które wzięło się z tatuażu, jaki ten miał na ramieniu. Oboje nie potrzebowali wiele czasu na to, by Logan dostał propozycję zamieszkania u Ashlyn, z której z chęcią skorzystał, dzięki czemu w trakcie spędzanych razem dni, mogli odkrywać coraz więcej informacji, dotyczących przeszłości Logana...

„Jesteś zagadką” to luźna książka, którą czyta się szybko. Nie jest ona ani dobra, ani zła. Prawdę mówiąc to średniak na jeden raz. Spodziewałam się po niej czegoś więcej, dlatego koniec końców jestem nieco rozczarowana tym, że autorka w pełni nie wykorzystała naprawdę obiecująco brzmiącego pomysłu z odkrywaniem przeszłości Logana, kosztem pisania kolejnych erotycznych scen, które nie wnosiły do całej historii niczego. Tych moim zdaniem było za dużo, a tych, które miały się tyczyć pomocy Loganowi w odzyskaniu wspomnień, było zbyt mało. Właściwie odnoszę wrażenie, że autorka zapomniała w pewnym momencie, o czym miała być ta książka.

Im dłużej Logan mieszkał z Ashlyn, tym mniej angażowali się w to, by dowiedzieć się, jak wyglądało jego dotychczasowe życie. On malował, pracował, gotował i sprzątał, ona nieustannie myślała o tym, że chce go przelecieć, jakby było to najistotniejsze w ich znajomości. Co ciekawe, dotąd główna bohaterka trzymała się z dala od mężczyzn, twierdząc, że wibrator w zupełności jej wystarcza. Szybko zmieniła zdanie. Bardzo szybko, ale nie mnie oceniać jej logiki, której nie było. Jednym z takich przykładów jest jej dosadne stwierdzenie, że zna Logana lepiej niż ktokolwiek inny, by po zaledwie pięciu kolejnych linijkach tekstu, jej przemyślenia kręciły się wokół tego, że tak naprawdę to nie zna go w ogóle. Logana za to dało się polubić, gdyż jest on sympatycznym bohaterem, wokół którego wszystko się kręci. Widać było, że zależy mu na tym, by odzyskać swoje wspomnienia, by dowiedzieć się tego, kim był przed utratą pamięci. Ponadto miał przez pewien czas głowę na karku i nie chciał lądować z Ashlyn w łóżku, nie wiedząc, kim tak naprawdę jest. Trzymał ją na dystans, aczkolwiek nie trwało to zbyt długo i przyszedł ten moment, że i jego zaczęło ciągnąć do dziewczyny, która potrafiła prosić o to, by poszli do łóżka, mimo jego początkowej niechęci. Ponadto bardzo spodobało mi się jego podejście, którym wykazał się, gdy kolejne wspomnienia zaczęły wracać i nie sugerowały niczego dobrego, a on nie chciał w żaden sposób narażać Ashlyn i na własną rękę dążył do tego, by poznać więcej szczegółów ze swojego życia. Jeśli chodzi o pobocznych bohaterów, to w „Jesteś zagadką” nie ma ich wielu. Jedną z nich jest przyjaciółka Ashlyn, która wydaje się mieć nieco więcej rozumu, niż główna bohaterka, ale również swoje wady posiadała i podobnie jak Ashlyn, momentami grała mi na nerwach, przez co przeczytanie drugiej części z tej serii, odkładam na inny czas, gdyż tam historia ma kręcić się wokół niej, a na ten moment mam chyba dość głupoty, jaką wykazują się obie dziewczyny, stworzone przez Kendall Ryan.

Sam styl pisania autorki, nie jest zły. Pisze w sposób nieskomplikowany, nie zamieszcza w książce rozwlekłych opisów, skupia się na dialogach, myślach i odczuciach postaci, jednak muszę jej zarzucić to, że zdecydowanie zbyt szybko brnie przez kolejne wątki, do granic możliwości przyspieszając w czasie pojawienie się głębszych uczuć, którymi darzą się bohaterowie. Wystarczyło im do tego zaledwie kilka dni, co jest nieco śmieszne, zważywszy na to, że Ashlyn dotąd miała dość stanowcze na ten temat podejście, a Logan niczego o sobie nie wie i zdaje się nie przejmować tym, że równie dobrze, gdzieś na drugim końcu mógłby mieć żonę i gromadkę dzieci.

Podsumowując, tytuł jest wart zapoznania się z nim, jednak jest to książka na jeden raz, do której nie chce się wracać. Ma swoje plusy i minusy. Potencjał na wątek, o którym mówi nam opis, nie został w pełni wykorzystany, a cała historia pozostawia trochę pytań i negatywnych odczuć, które mieszają się z tymi pozytywnymi, które mimo wszystko również się pojawiły. Czy polecam? Tak, o ile nie jesteście wymagającymi czytelnikami i od czasu do czasu, lubicie sięgnąć po coś lekkiego, co nie zwali was z nóg.

• Romans
  • 2015