Gry sił i interesów w historii

Okładka książki Gry sił i interesów w historii Józef Kossecki
Okładka książki Gry sił i interesów w historii
Józef Kossecki Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wydawnictwo Iskry
1981-01-01
1981-01-01
8320702879

Ciekawe spojrzenie na historię stosunków międzynarodowych. W swoich wykładach Kossecki wspominał, że jego metoda sprawdza się z prawdopodobieństwem 0,97. Chyba pora zabrać się za naukę matematyki, aby wykonywać takie obliczenia.
Nawiasem mówiąc, nieważne, czy to rok 1981., czy 2015., Kossecki "nie" z przysłówkami i imiesłowami pisze rozłącznie sic.

Często na historię patrzy się nie jak na twór przyczynowo-skutkowy tylko na wydarzenia. Na ich rezultaty. W książce socjologa Kosseckiego znajdujemy powody owych skutków od starożytności aż po lata 70 XX wieku. Książka pisana jest prostym językiem.

Bardzo dobra książka dla ludzi, którzy ukończywszy studia historyczne lub politologiczne utkwili w matni wiecznych sporów na temat wydarzeń historycznych. Kiedyś, gdy zaczynałam się interesować historią (początek liceum),sądziłam, że wkuwanie czyichś stanowisk i ich porównywanie to przepis na zrozumienie dziedziny. Byłam w błędzie, co odkryłam tuż po maturze. Dostrzegłam, że czegoś mi brakuje, a mianowicie chłodnego oka. Niestety nie mogłam znaleźć nikogo, kto poprowadziłby mnie w tym zakresie i pokazał "jak to robić". Natrafiłam na Kosseckiego.

Przyznam, że po przeczytaniu "Gry..." stałam się zdrowsza emocjonalnie i udało mi się nie tylko wznieść ponad uciążliwą i przesiąkniętą nienawiścią debatą, dyskursem historycznym, ale także zrozumieć po co ktoś to robi. Gdy przeszłam "szkolenie" za pomocą również innych książek Kosseckiego, zaczęłam być irytująca dla wielu rozmówców, gdyż nie wpadałam w emocjonalność podczas rozmowy.

Dodatkowo dzięki tej książce można na spokojnie przeanalizować praktycznie każdą epokę i zdarzenie a następnie ocenić je tak, jak należy. Nie z punktu widzenia lewej czy prawej strony, a właśnie GRY. Powtórzę się, ale co mi tam: Polska jest ojczyzną cybernetyki jako takiej i to czuć! Chciałabym, aby jak najwięcej osób przyswoiło i zaczęło stosować książki Pana Kosseckiego, a szczególnie na początek polecam właśnie tę.

• 1. 13. Kanon
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 3. 5. 1. Kossecki Józef
  • Cybernetyka społeczna
  • Zawsze wracam
  • Ściśle

Dodaj cytat z książki Gry sił i interesów w historii