Fritzi i ja. Czyli o lękach ojca, że nie będzie dobrą matką

Jochen König Wydawnictwo: Fundacja Feminoteka literatura piękna
9788362206964
Fundacja Feminoteka
macierzyństwo ojcostwo dziecko wychowywanie dzieci literatura niemiecka gender
literatura piękna
9788362206964
macierzyństwo ojcostwo dziecko wychowywanie dzieci literatura niemiecka gender

Książka napisana jest dość przeciętnie, ale bardzo doceniam ją jako świadectwo wychowania Fritzi i trudów z tym związanych oraz za kilka świetnie napisanych fragmentów o prawie do wyboru czy aborcji.
Gdyby więcej ojców szanowałoby swoje córki tak jak autor, to świat byłby o wiele piękniejszy. Warto sięgnąć.

Tłumaczka nawaliła, a potem korekta i redakcja.
Wierzę że w 2015 roku zasługujemy na książki wolne od roków czasów i ubierania kurtek.
A tak naprawdę to największym minusem jest to, że to krótka książka.
Liczę na pogłębioną kontynuację np. gdy tytułowa Fritzi pójdzie do szkoły albo i co innego. Ale ta książka to jest za mało.

• Wymienię/Sprzedam
  • Społeczne