Pobawimy się?

opowieści dla młodszych dzieci

Oficjalne recenzje i

Zmieniając świat zabawą

[ 4 ] Link do recenzji

Fajna, fajna pod każdym względem. Posiada wszystkie cechy książeczki idealnej:
- zwykła historia
- napisana prostym językiem
- bez zadęcia, moralizatorstwa, nachalnego dydaktyzmu, przemycania sztywnych czy wręcz okrutnych i szkodliwych dla dziecka metod wychowawczych
- której bohaterami są dzieci (a nie np. zwierzęta lub dorośli. autorzy często zapominają, że dla dzieci...

Tola lubi mieć spokój, wycinać małpki, leżeć na kanapie, układać klocki, żyć w swoim spokojnym, znanym świecie. Zaskoczona jest i porą, w której zjawia się u niej Benia, i pomysłami zabaw, którymi ją zarzuca. Tola jest przecież grzeczna, spokojna, a Benia rozbrykana, z głową pełną zwariowanych pomysłów i piaskiem na czole. Benia musi długo walczyć, by w końcu przekonać Tolę...

Początek i środek ciekawe, i wypełnione ślicznymi obrazkami, szkoda że koniec jakby nie wyszedł, ani puenty ani sensu niestety w tej historii nie ma.

Uwielbiam książki tej autorki. Trafiają w samo sedno. I większość bardzo pasuje do zachowań moich dzieci. W tej książce typowe zachowanie moich dwóch synów.

Jak zawsze u Pii: o trudach życia małego człowieka; plus celne spostrzeżenia, i wspaniałe ilustracje :)

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • 2016
  • 2017
  • C2) Opowiadania
  • Targi 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pobawimy się?