Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywołania

Okładka książki Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywołania Jacek Gałuszka
Okładka książki Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywołania
Jacek Gałuszka Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2007-01-01
2007-01-01
pies

Zdecydowanie mój ulubiony typ książek! Skupiona na jednym temacie i wyczerpująca go. Mimo, że już kilka psich książek mam za sobą dowiedziałam się jakie błędy popełniam przy nauce przywołania ;). Pora na nowy lepszy start w treningu!

Nie posiadam psa, a przeczytałem tak hobbystycznie i pod wpływem nowej znajomej. Mimo, że właśnie nie mam możliwości zastosowania tych rad w praktyce, to jestem zdania, iż znajduje się tam wiele cennych rad w nauczeniu pieska by przychodził na komendę.
Jak sam autor uznał, nauczenie psa przywoływania czasem ratuje też życie. Książka miałaby więcej gwiazdek, ale ubolewam nad tym, że taka krótka.
Przyjemnie się czyta, i w sam raz na ciepłe przedwiosenne popołudnie.
W sam raz na prezent dla właściciela psa, i taki też mam zamiar, dać ją w prezencie.
Może sam kiedyś skorzystam z tych lekcji? Jeśli będę miał warunki na czworonoga.

Książka ciekawa z ćwiczeniami i podstawami postępowania przy przywoływaniu. Niestety uważam, że książka nie ma wprowadzenia - podstawowych informacji jak stworzyć więź z psem i jak stać się przewodnikiem psa. Dopiero kiedy obejrzałam filmiki na youtube Pana Jacka Gałuszki zrozumiałam podstawy tego jak być przewodnikiem psa - uważam że bez tych podstaw nie da się przywoływać psa wszędzie i zawsze nawet jeżeli wykona się przedstawione w książce ćwiczenia.Ja kupiłam tą książkę ponieważ miałam problemy z przywoływaniem w rozproszeniu - niestety książka mi nie pomogła. dopiero teraz kiedy zgłębiłam sama wiedzę behawioralną mogę wrócić do tej książki i zobaczę czy teraz będzie łatwiej.

Nauka przywoływania psa na komendę streszczona w 53 stronach, czyli krótko i na temat. Znane techniki wytłumaczone laickim językiem. Przydatna dla każdego właściciela psa, który chce nauczyć swojego pupila przywoływania na zawołanie bez względu na rozproszenia i warunki. Porady krok po kroku dla właścicieli szczeniąt oraz dorosłych psów. Polecam

Krótka i lekka, wiec łatwa do przeczytania. A mimo, że krótka, to zawiera wszystkie niezbędne informacje jak nauczyć psiaka chyba najważniejszej komendy w jego życiu. Potraktujmy to nie jako naukę przywołania, a komendę ratującą życie pupila - zawołamy 'do mnie!' zanim wbiegnie na ulicę pełną samochodów, zanim puści się pędem przez las gubiąc drogę do domu, zanim podbiegnie do innego agresywnego psa. Dodatkowym atutem jest opisanie 'awaryjnego przywołania' - narzędzia, które - dobrze wyćwiczone - spowoduje, że pies usłyszy nas nawet gdy 'ogłuchnie' wiedziony instynktem łowcy/ucieczki.

Rady zawarte w owej książce są bardzo pomocne w nauce przywpłania. Na prawdę działają.

Rady Jacka Gałuszki są proste i przyjemne dla Ciebie i Twojego pupila :)

Rady Jacka Gałuszki są proste i przyjemne dla Ciebie i Twojego pupila :)

Dobra książka. Bez zbędnego biadolenia opisuje krok po kroku co i jak zrobić, aby nauczyć psa przywołania - od początku do końca i porządnie. I najważniejsze - wykorzystując tylko metody pozytywne.

Napisana prostym językiem, krótko i na temat. Polecam.

Napisana prostym językiem, krótko i na temat. Polecam.

Krótki, zwięzły i konkretny poradnik o tym jak skutecznie nauczyć psa przywołania metodami pozytywnymi i opartymi na zabawie. Warty polecenia.

• Psy
  • Zwierzęta