Misja szczeniak. Pozdrowienia z Bagdadu

literatura faktu
978-83-89896-81-0
Jagna Rapciak
pies Irak bagdad wojna marines

Człowiek jest tyle wart, ile potrafi zrobić dla innego. A jeszcze bardziej liczy się poświęcenie dla tych, którzy w zasadzie nie mogą odwdzięczyć się materialnie - dla zwierząt. Żołnierze amerykańskiej armii mają na misji całkowity zakaz posiadania zwierząt. I oto oddział przygarnia szczeniaka, który staje się ich maskotką, ulubieńcem, a zarazem odskocznią od okrutnego...

Pomysł fajny, ale książka nudna. W ogóle mnie nie wciągnęła. Może to po przeczytaniu genialnego "Marley i ja"? Te dwie książki nie mają że sobą porównania.

Książka jest niezła, chociaż nie porwała mnie ta część, która nie dotyczyła Lavy. Jeśli chodzi o opisy psiaka - ta miłość żołnierzy do tego malucha - aż serce rośnie. I do tego w takich warunkach! Polecam!

Dobrze, że tacy ludzie, którym nie jest obojętny los zwierząt i to bez względu na sytuację i okoliczności w jakich się znaleźli :-)

Nie wiem czemu spodziewałam się czegoś więcej po tej książce, więcej wzruszeń i dramatycznych zwrotów akcji. A jest przeciętna.

Kto?
Żołnierze Pierwszego Batalionu Trzeciego Pułku Piechoty Morskiej, świetnie wyszkoleni, twardzi, a nawet brutalni margines, zwani jako Lava Dogs. Dowódca - pułkownik Jay Kopelman.

Gdzie?
Faludża, Irak – najniebezpieczniejsze w tym czasie miejsce na planecie. Serie z automatów, granaty, miny pułapki, bombardowania, terroryści-samobójcy, tysiące zabitych i rannych....

Bez rewelki ale fajnie się czytało.Ukłony dla żołnierzy za okazanie serca na wojnie.

Poruszająca. Jednak lekko rozczarowałam się nią, ponieważ momentami dziwnie nudna. Ogólnie - warto przeczytać, ale 'szału nie ma'.

Bardzo pozytywna ksiazka, pokazuje wojne ale i to jacy potrafimy naprawde byc;)

Zobaczyłam tą książke w internecie i po opisie chciałam ją przeczytać nie tylko ze względów na opowieść ze szczeniakiem , ale i ze względów wojny.Jest to opowieść o małym szczeniacku znalezionym w opuszczonym budynku.Żołnierz zmaga się z różnymi przygodami ze szczeniakiem próbując go wydostać z piekła.Nie zabraknie tu też wybychów bomb i akcji wojennych.Opisana jest tu...

Dyskusje

• Zwierzęta