Szczęśliwy pies

Galaktyka
2004-01-01
2004-01-01
pies psy

Mogę tylko powtórzyć za "szczęśliwym kotem" że to niewielka książeczka, pełna wiedzy, napisana ciepłym empatycznym językiem.

Książka zawiera konkretne informacje odnośnie żywienia, wychowania i życia z psem. Z niektórymi poglądami autorki można się zgadzać lub nie. Generalnie po Pani Dorocie spodziewałam się ''czegoś więcej''.

Konkretna, zwięzła i treściwa książka. Autorka bez zbędnych upiększeń i opowieści wyjaśnia najważniejsze aspekty postępowania z psami. Bardzo mądrze tłumaczy podstawowe zachowania tych zwierząt i obala kilka popularnych mitów głównie dotyczących żywienia. Polecam wszystkim, którzy planują powiększyć rodzinkę o uroczego psiaka.

Bardzo techniczna książka.

Bardzo techniczna książka.

Dobra, krótka i treściwa książka, dla wszystkich, którzy szykują się do powitania pieska lub dopiero go przywitali. Solidne kompendium wiedzy, poparte doświadczeniem autorki, ponadto obalające niektóre popularne mity i wyjaśniające dlaczego należy postępować z psem tak, a nie inaczej. Polecam mocno, mnie na pewno sporo potrzebnej wiedzy przybyło, a przy małym szczeniaku w domu to niezwykle ważne.

Przydatny poradnik, dowiedziałam się wiele interesujących rzeczy o wychowaniu, żywieniu i pielęgnacji psów. Wiedza jest wyłożona przystępnie i zwięźle. Podoba mi się podejście autorki do zwierząt - przebija z niego miłość, ale jest to jednocześnie podejście rozsądne i indywidualne.

Książka zwięzła i konkretna, lekko się ją czyta. Opiera się niestety o teorię dominacji. Nie jestem też przekonana do dzielenia się z psem słodyczami, co w książce jest polecane.

Taka książeczka o wszystkim. Albo o niczym. Możną ją przeczytać w godzinę. Albo w osiem. Zależy kto co chce z niej wyciągnąć. Mi zajęło więcej niż prawdopodobnie powinno - ale czytałem ją z telefonem w ręce, i przy niektórych poruszonych tematach pogłębiałem je bardziej na youtubie czy innych internetach. Może przez to książka mi się tak podobała. Od wyboru rasy (nie słyszałem wcześniej o basenji - psie, który nie potrafi szczekać o czy lundehundach, a teraz bardzo bym chciał kiedyś takiego!),przez wychowanie aż po rozmnażanie (przy czym autorka tutaj mocno promuje adopcję psiaka, zamiast rozmnażania i kupowania - i muszę przyznać, że odkąd adoptowaliśmy pieska to się do tego także przekonałem i popieram!).

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z psem - to szczerze polecam.

Poradnik dla początkujących.

Porady skierowane raczej dla planujących rozpoczęcie przygody z czworonogami oraz dla tych, co są na jej początku. Zawarte w nim porady i informacje to podstawowa wiedza, jaką powinien każdy właściciel znać. Dla bardziej zaawansowanych, może wydać się mało zaskakująca.

Mój egzemplarz jest gotowy służyć radami kolejnemu miłośnikowi czterech łap:
Sprzedaje razem z inną powieścią "Dobry Pies" właśnie tutaj:

Pozdrawiam
Krwawa_Jadka

Poradnik dla początkujących.

Mój egzemplarz jest gotowy służyć radami kolejnemu miłośnikowi czterech...

W ścisłym skrócie zostało przedstawione sprawy związane z rasami psów, wychowanie od szczeniaka, sposób karmienia itp. Nawet nie ma 100 stron, ale daje bardzo duże podstawy tego, jak patrzeć na psa i jak się z nim obchodzić. Potem wiadomo, że nie tylko na tej książce trzeba się opierać, ale trzeba po prostu się zainteresować ze wszystkim tym, co ma do czynienia z psem.

Nie przeczytałam całej książki, ponieważ mnie zainteresowało dział o przedstawieniu grup rasów psów i wychowanie, dlatego że nie mam psa, a zależało mi wiedzieć właśnie te rzeczy, całą resztę to tak na rzucenie oka było, ale spokojnie mogę powiedzieć że wszystko zostało napisane w sposób bardzo rzeczowy, bardzo jasny i łatwo się zapamiętuje.

Od siebie powiem jedno, że zanim wybierze się przyszłego nowego członka rodziny, to trzeba się dobrze poinformować o historii danej rasy i jak je wychować. Wiele lat temu chciałam mieć psa (wtedy dostałam rybki),ale naczytałam się o rasach psów i słuchałam, nadal słucham, o przypadkach w których pewne rasy zagryzły kogoś dorosłego, a nawet niemowlęcia i dziecka. Jeżeli ktoś dalej twardo myśli, że wszystkie psy są słodziakami i na "złość" kupi np. bulteriera bo zechce udowodnić innym, że to dobry "piesek", to niech z nim mieszka z daleka od skupisk ludzkich, niech sam siebie naraża na niebezpieczeństwo, a nie wszystkich.

Pies to nie chodzący człowiek w futrze, to zwierzę.

Nie...

• Psy
  • Zwierzaki

Dodaj cytat z książki Szczęśliwy pies