Czy kapitalizm jest moralny?

Okładka książki Czy kapitalizm jest moralny? Tom Gordon Palmer
Okładka książki Czy kapitalizm jest moralny?
Tom Gordon Palmer Wydawnictwo: Fijorr Publishing popularnonaukowa
188 str. 3 godz. 8 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Tytuł oryginału:
Morality of Capitalism: What Your Professors Won't Tell You
Wydawnictwo:
Fijorr Publishing
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
188
Czas czytania
3 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364599071
Tłumacz:
Krzysztof Zuber, Joanna Marciniak
Tagi:
kapitalizm moralność wolny rynek ekonomia
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
133
81

Na półkach: ,

Książka może stanowić doskonały wstęp do myślenia o ''moralności'' kapitalizmu. Oczywiście tekst ogranicza się do zbioru esejów, a większość wywodów (może poza dwoma/trzema) pisana jest niezwykle przystępnym językiem. Otrzymujemy ''przekrój'' spojrzeń na obronę kapitalizmu - z jednej strony przedsiębiorca i przeciwnik egoistycznego spojrzenia na relacje międzyludzkie - z drugiej stanowczy zwolennik Rand. Różnorodność tematyczna sprawiła, że nie doświadczyłem ''nudy'' podczas czytania tej pozycji, nawet mimo faktu, że znacząca część prawd przedstawianych przez ekonomistów, pisarzy czy filozofów była mi (obeznanemu z tematem) już znana. Największe wrażenie wywarł na mnie tekst Mao Yushiego - niezwykła erudycja oraz błyskotliwe posłużenie się przykładami z literatury do zilustrowania omawianego problemu.

Książka może stanowić doskonały wstęp do myślenia o ''moralności'' kapitalizmu. Oczywiście tekst ogranicza się do zbioru esejów, a większość wywodów (może poza dwoma/trzema) pisana jest niezwykle przystępnym językiem. Otrzymujemy ''przekrój'' spojrzeń na obronę kapitalizmu - z jednej strony przedsiębiorca i przeciwnik egoistycznego spojrzenia na relacje międzyludzkie - z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
96
83

Na półkach: ,

Kolejny dobry tytuł od Fijora, godny polecenia osobom nieprzekonanym do wspomnianej moralności działania jednostek w realiach wolnorynkowych. Dodam przy okazji, że dobrym uzupełnieniem mógłby być esej Gary Gallesa pt "Z miłości do pieniędzy?". Wracając do książki, momentami dobrze pokazane są etyczne i moralne aspekty działania rynku, z kolei innym razem wnioski niektórych autorów mogą dla niektórych osób wydać się odrobinę banalne. Stąd konkluzja, że o ile dla osób zgłębiających już od jakiegoś czasu zagadnienia związane z kapitalizmem i wolnym rynkiem ta książka nie dostarczy wielu nowych odkryć i argumentów, o tyle osobom nieprzekonanym powinna zburzyć dotychczasowy pogląd i wzbudzić chęć do bardziej wnikliwego ogarnięcia tego tematu.

Kolejny dobry tytuł od Fijora, godny polecenia osobom nieprzekonanym do wspomnianej moralności działania jednostek w realiach wolnorynkowych. Dodam przy okazji, że dobrym uzupełnieniem mógłby być esej Gary Gallesa pt "Z miłości do pieniędzy?". Wracając do książki, momentami dobrze pokazane są etyczne i moralne aspekty działania rynku, z kolei innym razem wnioski niektórych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
547
61

Na półkach: ,

Książka stanowi świetny wstęp do zrozumienia idei kapitalizmu wolnorynkowego.
Tom G. Palmer przygotował dla nas zbiór esejów postaci ze świata nie tylko ekonomii, ale i biznesu, filozofii czy literatury. Są to również teksty osób z różnych stron świata (Kenii, RPA, Peru, Chin),co stara się pokazać nam uniwersalność pewnych kwestii związanych z działaniem kapitalizmu. Daje nam to również możliwość poznania różnych punktów widzenia determinowanych kulturą danego regionu. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu esej Mao Yushi (Chiny) oraz dość krótki tekst June Arunga (Kenia).
Książka nie jest długa i warta polecenia osobom, które są również nieprzekonani do idei kapitalizmu wolnorynkowego. Sam Palmer w przedmowie oświadcza, że stara się być jak najmniej stronniczy. Zwraca uwagę na błędy popełniane przez krytyków kapitalizmu i poleca przeczytać dzieła tych, którzy przedstawiają jak najbardziej merytoryczne argumenty (m.in. Marksa czy Sombarta).
Polecam! Warto mieć na półce!

Książka stanowi świetny wstęp do zrozumienia idei kapitalizmu wolnorynkowego.
Tom G. Palmer przygotował dla nas zbiór esejów postaci ze świata nie tylko ekonomii, ale i biznesu, filozofii czy literatury. Są to również teksty osób z różnych stron świata (Kenii, RPA, Peru, Chin),co stara się pokazać nam uniwersalność pewnych kwestii związanych z działaniem kapitalizmu. Daje...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    49
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    7
  • Ekonomia
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
    1
  • Do zakupienia
    1
  • Ekonomia / Polityka
    1
  • Naukowa
    1
  • Filozofia i religia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czy kapitalizm jest moralny?


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne