Cienie wspomnień

E-bookowo
2015-01-01
2015-01-01
miłość choroba zagadka śledztwo

Mam trochę złamane serce po lekturze tej książki - ale nie chcę spoilerować więc napiszę tylko, że warto zagłębić się w umysł Noemie - prawdziwy rollercoaster. Chociaż czasami jej przemyślenia i filozofia życiowa ocierały się o bełkot, to ostatecznie powieść się broni i czyta się ją przyjemnie, miejscami nawet bardzo.

Być więźniem własnej duszy... ujmująca historia o tym jak potęga miłości i pożądania może zawładnąć umysłem i duszą człowieka. W jednej chwili uszczęśliwia i daje nadzieję, w drugiej bez ostrzeżenia wbija nóż w serce i powala na ziemie. Noemi jest młodą zagubioną kobietą, która w swoim życiu doświadczyła zbyt wiele samotności i obojętności, wszystko w jej życiu składało się na nicość z wyjątkiem jednej osoby - Esther. Esther - najlepsza przyjaciółka i powierniczka, dziewczyna o wielkim otwartym sercu. Delikatna i wrażliwa nie radzi sobie z utratą jej największej miłości. Miłość, która ją uskrzydlała teraz ciągnie ją w dół, stopniowo, dzień po dniu. Rzeczywistość jest największym koszmarem a wspomnienia rodzą tylko ból. Obie spadają w otchłań własnych doświadczeń jednak z zupełnie innych powodów.

Myślę, że wraz z tą powieścią rozwijałam się wewnętrznie. Jest intrygująca, genialnie napisana i absolutnie wciągająca. Bohaterowie mają duszę, co sprawia, że potrafisz ich albo kochać, albo nienawidzić. Sarkazm, romans i psychoza sprawiają, że nie możesz się oderwać od tej historii. I z pewnością pozostanie ona w twojej pamięci na długo. W mojej tkwi do dziś.

• Stracił/a pamięć
  • Pierwsze w Kolejce do Przeczytania ;-)
  • Biblioteka!!!!
  • Biblioteczka domowa I