Jeden z nas. Opowieść o Norwegii

9788328020658
Iwona Zimnicka
literatura norweska Anders Breivik Norwegia wyspa Utoya
Inne

Jeden z najlepszych reportaży jakie czytałam w swoim życiu. Bardzo dobrze, szczegółowo, krok po kroku opisana historia zarówno tragedii na wyspie Utoya, jak i całego życia Breivika. Mocno wstrząsająca i dająca się zapamiętać.

Jeden z nas to książka, dzięki której dowiemy się ogromu faktów związanych z wydarzeniami z 22 lipca 2011 w Norwegii. Dzięki niej poznamy także, jakie wydarzenia mogły mieć wpływ na sprawcę tej masakry. Poznamy również ofiary. Książka to świetny reportaż, dogłebnie analizujący przebieg zdarzeń. Wstrząsnęły mną fakty, których wcześniej nie znałam, ogrom niedociągnieć ze...

Nawet jeśli wydawało mi się, że wszystko już na ten temat przeczytałam , książka mimo wszystko mną porządnie wstrząsnęła , tak jakbym czytała o tych zdarzeniach po raz pierwszy.

Pozycja kompletna.
Jej echo pozostanie we mnie na dłużej.
Opowiada o miłości, stracie, pragnieniu miłości i przynależności oraz o rozpaczliwych staraniach w ich uzyskaniu.
Opowieść o sprawcy i ofiarach fenomenalnie uwzględniająca tło społeczno-polityczne.

Niesamowicie wciągająca i wstrząsająca pozycja.
Jeden z najlepszych reportaży jakie do tej pory miałam w rękach.

Najlepiej byłoby, żeby ta książka nie musiała powstawać... Niełatwo znieść taką liczbę niepotrzebnych, bezsensownych śmierci. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mógł napisać o tej tragedii z większą dokładnością, wyczuciem i szacunkiem dla zmarłych i ich rodzin. Dla mnie to przykład rzadko dzisiaj spotykanej dziennikarskiej rzetelności i etyki.

Książka nie została przeczytana, książka została pochłonięta w dwóch odcinkach.

Åsne Seierstad w swojej książce pochyliła się nad wieloma tematami, przeanalizowała szereg zagadnień, ale przede wszystkim wzięła pod lupę zbrodniarza i jego rodzinę. Obraz jaki otrzymujemy w Jednym z nas. Opowieść o Norwegii jest wstrząsający. Na tę ocenę składa się nie tylko osoba Andersa Breivika, również system obronny państwa, działanie służb policji, obronności,...

Doskonale opisuje dramatyczne wydarzenia. Zaczyna się spokojnie, by w środkowej części zupełnie pochłonąć czytelnika.

Niesamowicie opowiedziana historia tak samego Breivika, jego ataku na dzielnice rządowa, jak i na wyspie Utoya, a przy tym historia rodziny dotkniętych jego działaniami i nieudolności organów i służb norweskich. Bardzo rzetelna literatura, a przez to też wstrząsająca, w pewnych chwilą odnosisz wrażenie, że czytasz wciągający kryminał po to żeby za chwilę przypomnieć sobie...

2 666
    1 953