Kotyfikacja. Zaprojektuj szczęśliwy i stylowy dom dla swojego kota (i siebie!)

Okładka książki Kotyfikacja. Zaprojektuj szczęśliwy i stylowy dom dla swojego kota (i siebie!) Kate Benjamin, Jackson Galaxy
Kate BenjaminJackson Galaxy Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Catification
Burda Publishing Polska
2015-03-18
2015-03-18
Magdalena Koziej
koty zwierzęta behawioralne wnętrza

Okładka książki Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie Joel Derfner, Jackson Galaxy
Koci Tata. O t... Joel Derfner, Jacks...
Okładka książki Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota Mikel Maria Delgado, Jackson Galaxy
Kocie mojo, cz... Mikel Maria Delgad...

Jackson Galaxy to w mojej ocenie mistrz w swoim fachu. Gość absolutnie jest pewien tego, co robi, wie jak to robić i - co najważniejsze dla nas, jako dla czytelników jego książek - wie jak swoją wiedzę przekazać dalej w taki sposób, że nawet laik będzie wiedział 'jak to należy zrobić'.

Kotyfikacja to w zasadzie w chwili obecnej książka-legenda dla każdego kociego fana, o czym świadczą ceny jakie ta książka potrafi osiągać - znalezienie dobrego egzemplarza poniżej dwustu złotych jest równoznaczne z cudem i jako taki należy to traktować.

Książka absolutnie rewelacyjna. Dzięki niej każdy kąt w każdym mieszkaniu czy domu - od kawalerki do potężnego apartamentowca - można zamienić w przepiękny świat dla kotów.

Samo wydanie książki to też majstersztyk. Piękny, kredowy papier i mnóstwo wysokiej jakości zdjęć i rysunków w twardej oprawie.

Ta pozycja to już nawet nie 'must-read' dla każdego kociego fana, ale bezdyskusyjny 'must-have'. Ja miałem to szczęście i zakupiłem książkę jak jej cena jeszcze tak nie szalała, więc mogę się nazwać szczęśliwym posiadaczem Kotyfikacji.

Polecam każdemu, kto chce stworzyć przyjemny, miły dla oka i efektywny (oraz efektowny) dom dla swoich kocich przyjaciół.

Bardzo fajna pozycja. Dużo zdjęć, mało treści, ciekawe i oryginalne rozwiązania, które mogą zainspirować. Jednak samych pomysłów nie było aż tak wiele. Miałam nadzieję, że znajdzie się wiecęj propozycji dla małych mieszkań i z wykorzystaniem mebli, które już się w nich znajdują. Niestety nie. Mimo wszystko warto przeczytać.

Kolejne super porady mojego ulubionego kociarza Jacksona. Bardzo pomocne projekty, książka fajnie wykonana, zdjęcia, pomocne opisy montażu. Bardzo motywująca. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej książek tego typu o kotach, a nie tylko o psach. Jakie minusy? Za krótka, zdecydowanie można by ją rozszerzyć o kilka dodatkowych projektów na rozdział. Do tego znaleźć się tu miały projekty przystępne na każdą kieszeń... niestety 100 dolarów dla Amerykanina, to dla przeciętnego Polaka trochę dużo... No i sama cena książki... chociaż bardzo zależało mi, aby ją mieć, nie wydałabym tyle pieniędzy. A że dostałam ją w prezencie, jestem szczęśliwa z tego powodu. Jeśli tylko macie okazję, polecam kociarzom, można wynieść stąd mnóstwo motywacji^^

Można wyciągnąć z tej książki kilka fajnych pomysłów, ale całościowo jest ona raczej przeznaczona dla ludzi, którzy cierpią na nadmiar wolnej przestrzeni w domu. Myślałam, że prezentowane projekty będą bardziej wielofunkcyjne, tak by były do użytku dla kota, a zarazem spełniały jakąś funkcję w domu (takie właśnie rozwiązania są zastosowane u mnie w mieszkaniu). Książka jednak opiera się na motto "Półki, półki, więcej półek... ewentualnie drapaki!!!" co sprawia, że przestrzeń przy/na ścianach jest "zmarnowana", a podłoga zagracona. Podobało mi się rozwiązanie z jakiegoś domu z meblami dla kotów pod sufitem, ale reszta nie jest ani specjalnie kreatywna ani użytkowa. Nadaje się raczej do kociej kawiarni niż do domu w którym ktoś mieszka i nie ma całkiem pustych ścian.

Jestem kociarą, więc moja ocena tej książki już bardziej subiektywna być nie może ;) W ostatnich tygodniach, korzystając z ferii zimowych, miałam okazję obejrzeć kilkanaście odcinków programu jednego z autorów poradnika, Jacksona Galaxy, pt. Kot z piekła rodem. Termin kotyfikacja padał tam nader często, co przypomniało mi o tej książce. Zdziwiłam się bardzo, kiedy odkryłam, kto widnieje na okładce, ponieważ książka tkwiła na półce Chcę przeczytać od kilku lat i zupełnie o niej zapomniałam.
Samą książką jestem zachwycona. Zawiera nie tylko porady, w jaki sposób dostosować dom do potrzeb kota, ale też te potrzeby omawia. Wstęp do książki jest opisem kociej natury, napisanym jak najprostszym językiem, co w konsekwencji sprawia, że proponowane w książce zmiany w domu/mieszkaniu stają się logiczne. Zawiera schematy techniczne, ale trzonem jest przedstawienie konkretnych konstrukcji, propozycji rozwiązań, dobranych pod daną aranżację mieszkania. Celem jest przekonanie opiekunów kotów, że dostosowanie domu do potrzeb pupili nie musi się wiązać z burzeniem jego wystroju.
Każdy powinien tam znaleźć coś dla siebie. Ja znalazłam :)

Książka pokazuje wielką bezwarunkową miłość jaką jesteśmy w stanie dać naszym futrzanym członkom rodziny. Odkrywa jak wiele możliwości istnieje,aby nasi domownicy mieli swoje cztery kąty, za niewielki wkład finansowy.Można powiedzieć że będą z kotem w jednym pomieszczeniu, każdy ma swoją prywatność i swój świat.Książkę mogę polecić każdemu, zarówno osobą które żyją w świecie kotów , jaki i tym którzy chcieli by mieć kotka, ale z punktu widzenia małego mieszkania wydaje się to po prostu niemożliwe.Dzięki niej niemożliwe staje się możliwe.

Świetna pozycja, pozwalająca fajnie zaprojektować wnętrze aby było przyjazne także dla naszych zwierzaków. Jestem jednak nieobiektywna bo jestem służącą moich kotów to raz w dwa, ze uwielbiam Jacksona Galaxy'ego!

Mówiąc krótko, fajna pozycja naświetlająca potrzeby kotów zwłaszcza tych, które dużo czasu spędzają z nami w mieszkaniu, domu. Jak przerobić wnętrze aby i kot był zadowolony i właściciel szczęśliwy. Przedstawia dużo ciekawych rozwiązań, jak zmienić pewne drobiazgi w mieszkaniu aby dla kotów (zwłaszcza jeśli są dwa lub więcej) było atrakcyjnie, ciekawie i aby ze sobą nie wchodziły w konflikty. Dla każdego właściciela rozwiązanie może być inne, czasami wystarczy niewiele zmienić, dodać dywanik przesunąć stolik i gotowe, a czasami zmiany powinny być bardziej wyraziste :),zależy od potrzeb. Ciekawa pozycja, która inspiruje, i może przeglądając jej strony wpadniesz na swój genialny pomysł. Fajny język, dużo foto, książka naświetla problemy komunikacyjne kotów, jeśli je zrozumiemy pół sukcesu. Polecam :)

Książka inspirująca, bogato ilustrowana.
Daje gotowe rozwiązania ale i pozwala szukać nowych.
Niestety nie wyczerpuje tematu.

Książka inspirująca, bogato ilustrowana.
Daje gotowe rozwiązania ale i pozwala szukać nowych.
Niestety nie wyczerpuje tematu.

Coraz więcej kotów spędza życie zamknięta w czterech ścianach domu, przede wszystkim w mieście, gdzie otoczenie jest zbyt niebezpieczne i na kota czyhają samochody, różne pułapki czy inne zwierzęta. Pełen energii kot może być znudzony, nieszczęśliwy. Część problemów związana jest z terytorializmem kota. Autorzy wspominają o roli zabawek, żywej telewizji oraz urządzeniu domu uwzględniającym kocie potrzeby. (Dlaczego obecność psa jest w domu widoczna a kota nie, pytają). Najczęstszą reakcją na propozycję wprowadzenia zmian w domu jest "ale ja nie chcę wyglądać jak sfiksowana kociara!" nie mniej zmiany zachodzą, a autorzy udowadniają, że nie muszą rozbijać stylowego otoczenia.
Książka składa się z opisu kocich przypadków, napisana jest żywym językiem, pełna zdjęć kotów i ich otoczenia z prosto wyłożonymi praktycznymi radami (zrób to sam),których nie trzeba kopiować. Stanowią inspirację czy - w całości - powód do zastanowienia.

• Koty
  • Zwierzęta