Alkaliczny detoks

kulinaria, przepisy kulinarne
Muza
2016-03-30
2016-03-30
oczyszczanie oczyszczanie organizmu zdrowie detoks

Okładka książki Alkaliczne gotowanie przy zielonym stole Skorupska Edyta, Beata Sokołowska
Alkaliczne got... Skorupska Edyta, Be...

37/2020 (E)

37/2020 (E)

Jeśli ktoś chciałby przeprowadzić detoks to polecam. W książce znajduje się dużo przydatnych, praktycznych wskazówek, które autorka wypróbowała na sobie. Całość jest jasno napisana. W części książki znajdują się przepisy i przykładowe menu do stosowania w trakcie oczyszczania - ten fragment jest zwięzły i nie tworzy sztucznie objętości.
Po przeczytaniu wiadomo jak się przygotować, przeprowadzić i zakończyć detoks - bez żadnych wątpliwości i niedopowiedzeń. Bardzo polecam.

Po przeczytaniu wiadomo jak się...

Sięgnęłam po tę książkę przypadkiem. Nie czytałam o niej wcześniej opinii, ani nie miałam na liście "do przeczytania". Jednak ostatnio poczułam, że potrzebny jest mi detoks i chciałam się w jakiś sposób do niego przygotować. Uważam, że ta książka może w tym naprawdę pomóc! Znajduje się w niej wiele przydatnych informacji dla początkujących, rad i konkretnych przepisów. Oczywiście, jak zawsze, podchodzę do takich tematów z dystansem, i na pewno nie mam zamiaru wydawać np. 100 zł na kilka butelek specjalnej, alkalicznej wody ;) Ale mimo wszystko, czuję się zmotywowana, mam ogólny zarys jak powinno wszystko przebiegać, czego mogę się spodziewać i jak przygotować. Książka jak najbardziej na plus.

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu ale wstrzymałam się z opinią bo chciałam najpierw przeprowadzić detoks i dopiero opisać ile w niej prawdy ;).
Niestety i napiszę to już na wstępie: poległam po trzech dniach. I to nie dlatego, że brak mi motywacji ale dla mnie przygotowanie wszystkich potraw na dany dzień zajmowało 3-5 godzin. Niestety z moim trybem życia nie mogę sobie pozwolić aby dziennie tyle "tracić" na przygotowywanie posiłków.
Na plus mogę dodać, że potrawy wychodzą smaczne i są z pewnością bardzo zdrowe. Jednak osłabienie jest rzeczywiście duże.
Natomiast jeśli chodzi o formę merytoryczną książki to nie mam nic do zarzucenia. Każdy aspekt jest dokładnie wyjaśniony "co, jak i dlaczego". Jedyne co mi się nie podobało to forma wydrukowania książki: czasem pojawiają się szare strony z białym drukiem co dla mnie było ciężkie do czytania.
Niemniej do detoksu spróbuję podejść ponownie ale w momencie gdy będę miała wolne 2 tygodnie i nie będę musiała robić nic innego poza staniem w kuchni cały dzień.
A komu polecam przeczytanie książki? Każdemu! Nawet jeśli nie planuje się detoksu to książka zawiera wiele cennych informacji i pomoże zweryfikować nasz obecny jadłospis.

Ta książka zawiera o wiele więcej konkretów niż "Alkaliczny styl życia" i jest w niej sporo przepisów. Na dodatek są streszczone najważniejsze rzeczy z "Alkalicznego stylu życia", więc gdybym to wiedziała wcześniej, pewnie od razu przeczytałabym "Alkaliczny detoks".

Książka kupiona z ciekawość, jednak sporo wyjaśnia na temat alalicznego odżywiania i detoksu. Książka posiada liczne opinie, osób których życie zmieniło się po zastosowaniu detoksu. Liczne przespisy, wskazówki i rady autorki. Dużo wyjaśnień na temat samej wody.

W tej propozycji znajdziecie trzy programy detoksu, które pozwolą Wam oczyścić organizm z toksyn, poczuć się lepiej i zachować zdrowie komórek. To niezwykle praktyczna książka, która pozwoli Wam bezpiecznie przeprowadzić detoksykację. Do dziś wspominam, jak sama wertowałam strony i fora internetowe w poszukiwaniu wytycznych, dotyczących odżywiania w czasie detoksykacji i szukałam inspiracji do smacznych i przynoszących efekty posiłków. W tej książce macie wszystko na tacy! Sokołowska nie tylko odpowiada na wszystkie nurtujące nas pytania czy tłumaczy przyczyny złego samopoczucia naszego organizmu, ale i sugeruje menu (wraz z pysznymi przepisami) na 9 dni. Autorka opowiada także o istocie detoksu, a abyśmy zrozumieli jego sedno, opisuje działanie naszego organizmu i wskazuje konkretne korzyści.

Lekturę gorąco polecam. Zwłaszcza teraz, gdy na co dzień mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Ja z kolei od dziś postanowiłam podjąć detoksykacyjne wyzwanie. Dołączacie?

Po „Alkaliczny Detoks” Beaty Sokołowskiej sięgnęłam z polecenia Biblioteczki Lady Margot. Jakże się zdziwiłam, jak odkryłam, że jedzeniem można oczyścić organizm!

Moje przygody z detoksem zaczęły się od 3-dniowej głodówki na samej wodzie, już parę lat temu. Do tej pory stosowałam tę metodę bez żadnego przygotowania, ponieważ nie wiedziałam, że trzeba się do detoksu przygotować. Że organizmowi nie wystarczy trzy dni niejedzenia. To naprawdę zaskakujące.

Książka pani Sokołowskiej nie tylko porusza temat detoksu, ale także tego, co tak naprawdę i dlaczego zatruwa nasz organizm. Co prawda mam wrażenie, że zrobiła się pewnego rodzaju moda na odkwaszanie organizmu. Autorka uświadamia nas, jak bardzo ważna jest dieta i detoks dla nas, dla naszego organizmu i dla naszego zdrowia. Podaje również cały jadłospis i przepisy, które można wykorzystać przy detoksie, chociaż można także kombinować samemu. Bardzo istotne jest także to, że Sokołowska podchodzi do detoksu nie tylko od tej „magicznej” strony (czyt.: Zrobiłam detoks, to mnie przestało boleć. No i schudłam!),ale wyjaśnia nam biologiczne prawa trawienia i gospodarki jelitowej.

W książce znajdziemy opisy trzech detoksów: warzywno-owocowego, jaglanego oraz typową głodówkę na wodzie lub koktajlach. Ta ostatnia jest przeznaczona dla weteranów detoksu (o czym nie wiedziałam ;)) i do niej także trzeba się przygotować. Każdy detoks wg autorki trzeba poprzedzić przynajmniej 5-dniowym przygotowaniem, a jeśli na co dzień odżywamy się bardzo niezdrowo, to należy ten okres wydłużyć nawet do 21-28 dni!

Osobiście nie wypróbowałam jeszcze żadnego z detoksów (na razie nie mogę – zalecenie lekarza),ale myślę, że niedługo spróbuję któregoś z tych pierwszych. Polecam każdemu, kto nie zna podstaw oczyszczania organizmu.

Kupiłam tę książkę przez przypadek, nigdy wcześniej nie słyszałam o detoksie. Mnie przekonała, dziś skończyłam czytać a jutro zaczynam 7-dniowe przygotowanie do detoksu. nie wiem czy zmieni moje życie ale warto spróbować.

• Poradniki
  • Zdrowie
  • Zdrowie
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Alkaliczny detoks