Egzekutor

Rafał Krawczyk Wydawnictwo: Sorus kryminał, sensacja, thriller
Sorus
dżihad egipt Egzekutor Islam Koptowie pilot Rafał Krawczyk Rzym samolot starożytne zabytki terroryzm Watykan zamach
kryminał, sensacja, thriller
2015-03-31

Mam z tą książką problem - bo z jednej strony bardzo dobrze opowiedziana historia, z drugiej - dosyć jednostronnie pokazuje islam i chrześcijaństwo.

Tytuł: "Egzekutor. Samotność świata Islamu"
Autor: Rafał Krawczyk
Wydawnictwo: Sorus
Projekt okładki: Joanna Bruch
Data wydania: 31 marca 2015
Liczba stron: 247
ISBN: 978-83-63768-53-9
Ocena: 8/10

Rafał Krawczyk jest naukowcem o wszechstronnych zainteresowaniach (archeologia śródziemnomorska, filologia orientalna i ekonomia polityczna). Ponadto 5 lat spędził w renomowanych...

Książka dla ludzi, którzy chcą wiedzieć więcej, którym nie wystarcza dobra fikcyjna historyjka. Swoją drogą, kiedy przeczytałem książkę, pomyślałem sobie, że jeśli fanatycy muzułmańscy przejmą władzę, to rozwalą cały świat, wszystko co było przed Prorokiem i co uznają za nieznaczące lub bluźniercze upadnie.

Kiedy się zakochujesz tracisz zdolność oceny rzeczywistości, ale w dobrym znaczeniu, bo jawi się ona wyjątkowo piękna, przyjazna, szczęśliwa, dobra i radosna. Emocjonująca, wrażliwa, ale nie tkliwa i nie błaha książka.

Autor nie wprost, ale jednak wyjaśnia nam przyczyny i skutki Arabskiej Wiosny Ludów. Skłania do zastanowienia się nad przyszłością tej części świata. Opisuje również historię, która jest nader bogata i fascynująca.

Przybliża czytelnikowi najnowszą historię Egiptu – od Sadata oraz epokę faraonów. Polityk-prezydent bardzo zapatrzony w zachodnie mocarstwa, w szczególności USA, pragnął państwa świeckiego, opartego na nowoczesnej technologii i silnej władzy armii – jak każdy wojskowy, miał wysokie mniemanie o sobie jako przywódcy, liderze, żeby nie powiedzieć dyktatorze…, stawia pytanie:...

O ile bez cienia wątpliwości stwierdzam, że islam jest barbarzyński ze względu na podejście do kobiet, o tyle aż trudno mi było uwierzyć momentami w przedstawienie muzułmanów przez autora. Większość stanowiła pozbawioną mózgu bandę erotomanów. I prostaków. Ponieważ wcześniej nie miałam żadnej styczności ani z wyznawcami tej religii, ani utworami dotykającymi tej tematyki,...

• 2015
  • 2017