Koniec świata w Breslau

Okładka książki Koniec świata w Breslau
Marek Krajewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Eberhard Mock (tom 2) Seria: Seria Sensacji i Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Eberhard Mock (tom 2)
Seria Sensacji i Kryminału
W.A.B.
2009-01-01
2009-01-01
Eberhard Mock Breslau sensacja

więcej Więcej

Kolejny raz przekonałam się o tym, że nie jestem fanką powieści, których akcja toczy się w okresie międzywojennym. Osobiście nie potrafię wczuć się w ten klimat. Niemniej jednak autor dobrze buduje napięcie i potrafi zainteresować czytelnika intrygą. Chociaż osoba głównego bohatera nie wzbudziła mojej sympatii...

To taka książka o przedwojennym Wrocławiu odtworzonym z wieloma szczegółami oraz o policjancie alkoholiku i jego patologicznym otoczeniu. Kryminał i zagadka są na drugim planie, nie ma nic w nich wybitnego czy ciekawego. Pierwsza to pozycja Krajewskiego, którą przeczytałem i widać że facet porządnie pisze. Dam mu jeszcze szansę by może znaleźć lepszy kryminał.

Nie jestem fanką Krajewskiego, ale jako Wrocławianka nie mogę nie doceniać dociekliwości z poszukiwaniu i odtwarzaniu obrazów przedwojennego Wrocławia w jego kryminałach. Każda uliczka i zaułek odmalowane są z nadzwyczajnym pietyzmem!

Ciekawa. Choć wątek żony na moje oko przekombinowany. Poza tym ciekawa fabuła, barwny jezyk, sporo apetycznych nawiązań do klasyki literatury i sztuki. Jak to u pana Marka Krajewskiego 😊😊 wpadłam po uszy w serie o Eberhardzie Mocku. Policjancie nieoczywistym w którym tyle jest z diabła co z anioła 😊

Mock dostaje do rozwiązania kolejną tajemniczą sprawę dotyczącą seryjnych morderstw. Tym razem ścigany obok swoich ofiar pozostawia kartki z kalendarza, które są prawdopodobnie podpowiedzią dotyczącą tego, kiedy zbrodnia została dokonana. Oprócz przebiegłego przeciwnika Mock musi się zmierzyć również z problemami osobistymi, nie układa mu się w związku, w wyniku czego...

no i znowu inspektor Mock w akcji. ciekawym zabiegiem jest to, że w każdej następnej części mamy do czynienia z coraz młodszym bohaterem, a wydarzenia dzieją się wcześniej. Akcja rwie z kopyta, Mock jest bezwzględny, ukierunkowany i twardy. Polecam brudne zaułki Breslau.

Zdecydowanie lepsza część od pierwszej. Czytało się ją dużo ciekawiej, fabuła nie męczyła tak jak w pierwszym tomie.

Bardzo fajnie się czyta tę pozycję.

To moje pierwsze spotkanie z radcą Mockiem. Postać ta nie wzbudziła w ogóle mojej sympatii. Nie wiem, jak wiecznie pijany mógłby błyskotliwie rozwiązywać jakiekolwiek zagadki. Cud boski że w stanie upojenia mógł funkcjonować. Tym niemniej kibicowałam mu w znalezieniu mordercy. Interesujące przedstawienie życia w przedwojennym Wrocławiu.

Moja fascynacja nie ustaje.
Odwykła od recenzowania, powracam do swojego trybu opiniowania, ponownie odwołując się do debiutu Krajewskiego. Kiedy miałam przyjemność i sposobność wysłuchać wywiadu pisarza dotyczącego "Mocka", autor przypomniał mi wrażenia, jakie towarzyszyły mi podczas lektury jego pierwszej książki. Ja też polubiłam Anwaldta. Ja również odniosłam wrażenie,...

5 016
    1 297