Moja nowa wolność. Z Kabulu do samej siebie : droga afgańskiej modelki

Okładka książki Moja nowa wolność. Z Kabulu do samej siebie : droga afgańskiej modelki Zohre Esmaeli
Zohre Esmaeli Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Historie Prawdziwe (tom 39) Seria: Historie prawdziwe biografia, autobiografia, pamiętnik
Historie Prawdziwe (tom 39)
Historie prawdziwe
Meine neue Freihei : von Kabul über den Laufsteg zu mir selbst
Hachette Polska
2015-01-01
2015-01-01
Agnieszka Gadzała
moda modeling prawdziwe historie

Całkowicie pochłonęła i zachwyciła mnie ta niepozorna książeczka, wydana tak, jakby miała stanowić darmowy dodatek do jakiegoś kobiecego magazynu (a może nim była?). Opowieść Zohre o jej ucieczce z Afghanistanu wraz z rodziną jest przerażająca, fascynująca, pełna skrajnych przeciwności losu, ludzkich charakterów, mniej ludzkich warunków i ocierania się o śmierć.

Wraz z bohaterami wdychałam kurz Afghanistanu, marzłam w śniegach Rosji i z duszą na ramieniu przeprawiałam się przez rwącą rzekę. Opisy tego, jak zza kulis wygląda przemyt ludzi, są w tej książce bardzo realistyczne i żywe. Wyobrażenia tych uciekających przed Talibami na temat Niemiec, do których się udają, czy Zachodu w ogólnym rozumieniu, są bardzo zrozumiałe, troszkę naiwne i wręcz urocze. Zderzenie z rzeczywistością jest również bardzo dobitne.

Wydaje mi się, że okładka książki jest bardzo myląca, stąd niskie oceny. Na samą karierę modelki Zohre poświęconych zostało tylko kilka ostatnich, krótkich rozdziałów. Nie sięgałam po nią ze względu na tę część jej życiorysu, dlatego dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam.

Wraz z...

jeśli ktoś lubi książki o tematyce arabskiej to bedzie zachwycony, baaaardzo długi opis ucieczki Zohre z Afganistanu wraz z rodziną, natomiast samego opisu pracy modelki bardzo niewiele. Co nie zmienia faktu że książka jest dobra. Byłam pod wrażeniem odwagi i determinacji tej kobiety. Od poczatku była stworzona do życia w świecie bardziej cywilizowanym niż świat islamu. Obejrzałam sobie w internecie zdjęcia Zohre z różnych sesji-- ta kobieta jest po prostu piękna. Szkoda by było taką urodę chować pod burką:)

• Poszukuję Ebooka
  • Cykl: Historie prawdziwe
  • Wyd. HACHETTE: Pisane przez życie / Historie prawdziwe
  • Biografia/Autobiografia/Pamiętnik ✍
  • Prawdziwe historie
  • Literatura "dorosła"
  • 📚 REGAŁ - Półka w przedpokoju

Dodaj cytat z książki Moja nowa wolność. Z Kabulu do samej siebie : droga afgańskiej modelki