Nawiedzony dom

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 1) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2015-02-24
1987-01-01
Firma Księgarska Olesiejuk
Janeczka i Pawełek (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2015-02-24
Królowa Polskiego Kryminału

Rodzina Chabrowiczów wprowadza się do domu - bliźniaka w Warszawie. Po drugiej stronie ich domu mieszka dziwna kobieta, która codziennie odbiera od jakiegoś człowieka dziwne paczki. Rodzeństwo Janka i Paweł wraz z psem Chabrem planują wybadać przyczynę odwiedzin listonosza oraz dostać się do domu sąsiadki, bowiem uważają dom za... nawiedzony. Akcja dzieje się w czasach...

Potwory nie dzieci. Płakałam ze śmiechu. Kto nie zna: nadrabiać marsz

Dobrana para młodych detektywów w akcji. Dzieci, o których marzy każdy rodzic, bystre, rozbrajające, wybawiające z opresji nawet jeśli nie są świadome wagi swoich czynów. Rodzinny klimat, stary dom, tajemnice, wiedźmy i mordy upiora. Atmosfera przywodziła na myśl książki Musierowicz. Humor i kryminał w dziecięcym wydaniu, bardzo przyjemna, pogodna książka.

"Nawiedzony dom" darzę ogromnym sentymentem - od niego zaczęła się moja przygoda z Chmielewską, która trwa do dziś.

W ferworze wiosennych porządków sięgnęłam dla relaksu po tę książkę. Czysty relaks, kupa śmiechu i wspomnienia młodzieńczych czasów.

Jedyna książka Joanny Chmielewskiej, którą mogę czytać wiele razy.
Żadna kolejna nie wywarła na mnie takiego wrażenia i nie związałam się tak bardzo, jak właśnie z "Nawiedzonym Domem".

Historia z dreszczykiem o wielopokoleniowej rodzinie Chabrowiczów mieszkającej na Warszawskim Mokotowie. Akcja dzieje się głównie w tytułowym domu i w jego okolicach. Budynek owinięty...

Jedna z pierwszych "prawdziwych" książek, którą samodzielnie przeczytałem. Wspaniała pozycja dla dzieci i młodzieży.

Nie tylko dla dzieci!

Przeczytane po raz nie wiem który, nieustająco bawi i wprawia w dobry humor.;)

No cóż... Nawiedzony dom był na liście lektur w klasie piątej szkoły podstawowej. Lektur uzupełniających... Zaczytując się wówczas w Sienkiewiczu, Panu Samochodziku i książkach dedykowanych dla klasy ósmej, Nawiedzonego Domu do ręki nie wzięłam. Sklasyfikowałam go wówczas na równi z Małgorzatą Musierowicz i odłożyłam jako "dziewczyńskie". Po latach wpadł mi w ręce Lesio...

Dyskusje

4 299