Nawiedzony dom

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 1) literatura dziecięca
Kobra Media
młodzież dzieci dom przyjaciele strachy duchy humor przygody przyjaźń
Janeczka i Pawełek (tom 1)
literatura dziecięca
młodzież dzieci dom przyjaciele strachy duchy humor przygody przyjaźń
1966 ocen 125 opinii

1966 ocen

Czytałem kryminały autorki nawet niezłe,ale ... żadnej na półce nie ustawiłem, a ,, Nawiedzony Dom " stoi sobie godnie mając za sąsiadów z jednej strony powieści Makuszyńskiego, a z drugiej Niziurskiego. Naprawdę polecam, bo to książka lekka, z zabawnymi dialogami i zakręconymi przygodami młodych detektywów Janeczki i Pawełka... w sam raz, gdy kogoś dopadnie stres.

Jedna z najlepszych powieści jakie czytałam. Joanna Chmielewska świetnie to wszystko opisała.
Wciągnęłam się.
Lubisz kryminały? Musisz to przeczytać!
GORĄCO POLECAM!

Przeczytana w ramach głośnego czytania chorej babci. Świetnie się bawiłyśmy, przy niektórych fragmentach tak się śmiałam, że dłuższą chwilę zajmowało mi ponowne powrócenie do treści. Janeczka, Pawełek i Chaber to naprawdę fantastyczne trio, ale reszta rodziny też jest super. Książka napisana lekko, z zabawnymi dialogami, czyta się ją bardzo przyjemnie. Fabuła wciąga, aż...

Przeczytana kilka razy, zawsze tak samo urocza niezależnie od wieku w jakim ją czytałam. Potworne dzieci, Chaber i reduktorki zawsze mnie śmiesza.

Sprawy spadkowe, remont przedwojennego domiszcza i przeprowadzka wystarczą, żeby doprowadzić każdego dorosłego na skraj załamania nerwowego. A gdy wszyscy domownicy zajęci są walką ze starymi instalacjami wodociągowymi, nikt nie ma czasu na zainteresowanie się sprawami naprawdę ważnymi: podejrzanym zachowaniem sąsiadki odbierającej tajemnicze paczki, zamkniętą na cztery...

Cytując klasyk: Bawiłam się jak prosię :) Chmielewska była niekwestionowaną królową kryminałów, a raczej można powiedzieć - komedii kryminalnej. Powróciłam do książki po latach i nadal bawiłam się świetnie. Po tym poznaje się dobrych pisarzy!

Książkę czytałam będąc nastolatką. Wspaniała fabuła. Polecam młodszym czytelnikom.

Rodzina Chabrowiczów wprowadza się do domu - bliźniaka w Warszawie. Po drugiej stronie ich domu mieszka dziwna kobieta, która codziennie odbiera od jakiegoś człowieka dziwne paczki. Rodzeństwo Janka i Paweł wraz z psem Chabrem planują wybadać przyczynę odwiedzin listonosza oraz dostać się do domu sąsiadki, bowiem uważają dom za... nawiedzony. Akcja dzieje się w czasach...

Potwory nie dzieci. Płakałam ze śmiechu. Kto nie zna: nadrabiać marsz

Dobrana para młodych detektywów w akcji. Dzieci, o których marzy każdy rodzic, bystre, rozbrajające, wybawiające z opresji nawet jeśli nie są świadome wagi swoich czynów. Rodzinny klimat, stary dom, tajemnice, wiedźmy i mordy upiora. Atmosfera przywodziła na myśl książki Musierowicz. Humor i kryminał w dziecięcym wydaniu, bardzo przyjemna, pogodna książka.

Dyskusje

4 487