Ciemne dzikie kwiaty

Elizabeth Cooke Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Rutherford Park (tom 2) powieść historyczna
The Wild Dark Flowers: A Novel of Rutherford Park
powieść historyczna
Agata Żbikowska
I wojna światowa Lusitania

Na półkach: , , , ,

Drugi tom RUTHERFORD PARK za mną.
Seria rewelacyjna, napisana z ogromną dbałością o szczegóły, z piękną szeroką perspektywą obyczajową/społeczną i gromadą świetnie nakreślonych bohaterów. Nie pasjonowałam się tak gorąco żadną sagą chyba od czasu Forsyte'ów.

W drugim tomie (jeszcze lepszym niż pierwszy) życie prywatne Cavendishów, choć wdarł się w nie chaos i bałagan,...

2094

Drugą część cyklu ku mojemu zdziwieniu nie o życiu w majątku Rutherford a o I wojnie światowej, czytało mi się dużo lepiej niż pierwszą. Wszystko dzięki temu, że wiedziałam, że prędzej czy później na jej kartach zaczną się dziać takie rzeczy, że oderwać się nie będę mogła. Do tego powieść rozkręca się dużo szybciej niż jej poprzedniczka, prezentuje mnóstwo okrutnych i...

Dużo ciekawsza od pierwszej części. Na początku jest trochę przypimnienia z części pierwszej, ale potem akcja nabiera tempa i trzyma do końca.

Bardzo fajna książka. Może troszkę bardziej odpowiadała mi pierwsza cześć, ale ta też wciąga. Już zabieram się za trzecią część. Polecam!

Ciąg dalszy losów mieszkańców pałacu tym razem wojenne. Ton narracji nie odbiega od pierwszego tomu. Co do samego czytania to tak jak poprzednio niby sennie- angielsko-flegmatycznie ale wciąga. Jak dla mnie może być opisy wojenne w normie. Porównanie do filmu? Gdyby wojna była w jednej części to ok ale czytam już trzecią część i tam nadal wojna mam lekki przesyt tym tematem...

Nie mogę dać opinii bo przeczytałam 1/4 i stwierdziłam,że szkoda mojego czasu:((

Książka mnie niczym nie zaskoczyła, nadal mam wrażenie że już gdzieś to czytałam.

nie pamietam nawet o czym była

Moja pierwsza feryjna lektura.
Bardzo udana. Poza tym to także moje pierwsze beletrystyczne spotkanie z historią I wojny światowej. Dobrze pokazane okropieństwo tej okrutnej, strasznej wojny, która bywała nazywana przez niektórych "elegancką". Jedyne co mnie raziło nieco, to ideologiczne zacięcie autorki w stosunku do warstw uprzywilejowanych. Później doczytałam, że...

To się naprawdę dobrze czyta. Historia rodu na tle I wojny światowej. Wprawdzie nie jest to powieść, która zapadnie mi na długo w pamięci, ale jako odprężająca lektura na jakiś dłuższy weekend jak najbardziej wskazana. Pewnie kiedyś sięgnę po następną część.

Dyskusje

• 2015