Butik na Astor Place

Astor Place Vintage
literatura piękna
Anna Rajca-Salata
literatura amerykańska dziennik

Przeplatane historie dwóch kobiet, które dzielił prawie wiek - to moje klimaty :) Bardzo mi się podobało.

Taka nasza rodzima "Małgosia contra Małgosia" w wydaniu amerykańskim. Powiedziałabym nawet, że książeczka Ewy Nowackiej, przeznaczona dla nastoletnich panienek, ma więcej wdzięku i lepiej pokazuje kontrast dwóch światów i upływ czasu w warstwie językowej czy obyczajowej niż jej współczesna, gorsza wersja rodem z Nowego Jorku.
W "Butiku..." współczesna bohaterka...

Wspaniała, urokliwa, relaksująca kobieca literatura. W dodatku niesamowicie przyjemna. Mogłabym wychwalać tę pozycję bez końca. Chociaż przeczytana już dobrych kilka lat wstecz, połakomię się o stwierdzenie, że to nadal jedna z lepszych książek jakie czytałam.
Gorąco polecam!

Dwie podobne do siebie kobiety. Obie są niezależne, potrafią bronić własnego zdania i dążą do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Ich pasją jest zamiłowanie do mody i pięknych dodatków. Jednak nigdy nie będą w stanie się spotkać, ponieważ dzieli je … ponad 100 lat!

Pierwsza z nich to Amanda, mieszkanka Nowego Jorku, której historia osadzona jest w czasach współczesnych. To...

Lekka, magiczna literatura kobieca. Połączenie czasu i pokoleń. Zaczarowany świat stylu retro, miłości i odwagi

Bardzo pozytywna, pełna wdzięku i uroku lektura. Zaczarowała i wciągnęła mnie od pierwszej strony. Historia dwóch kobiet żyjących na przestrzeni 100 lat z wplecioną w fabułę modą nie mogłaby być lepiej przedstawiona.
Tę książkę kupiłam bodajże za 5 zł na jakiejś wyprzedaży, przeleżała ze 2 lata zanim po nią sięgnęłam. Teraz to jedna z moich ulubionych opowieści

Dwie kobiety, żyjącą na początku XX w. Olive Westcott i współcześnie istniejącą Amandę więcej łączy niż dzieli. Obie mieszkają w Nowym Jorku i mają dla tego miasta spory sentyment, obie żyją w trudnych dla kobiet czasach, obie mają marzenia i gotowe są dla nich wiele poświęcić. Kochają piękne stroje i niezależność. Amanda poznaje Olive dzięki dziennikowi znalezionemu w...

Niezwykle klimatyczna, mądra opowieść o przyjaźni, pracowitość i... równouprawnieniu. Na początku XX wieku nawet wyjątkowo postępowe społeczeństwo amerykańskie hołdowało utartym poglądom, i to również w już z nazwy nowoczesnym Nowym Jorku. Klasa wyższa i Pospólstwo, Zamożni i Ubodzy, Wszechwiedzący Mężczyzna i zahukana, Głupiutka Dziewczyna, przyszła Kobieta Kura Domowa,...

Takie "wypracowanie" szkolne. Tyle że grubaśne.

Typowa współczesna kobieca literatura. Byłam zachwycona początkiem, środek mnie zdenerwował i znudził, a końcówka trochę lepsza, ale jak to często była we współczesnych powieściach z otwartą końcowką. Dwie kobiety, z wieloma wspólnymi wątkami. Na plus wiele szczegółów z architektury Nowego Jorku oraz historyczne fakty.

• 2015
  • 2018