Głos

Okładka książki Głos
Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 5) Seria: Seria Sensacji i Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Erlendur Sveinsson (tom 5)
Seria Sensacji i Kryminału
Röddin
2013-01-01
2013-01-01
Jacek Godek
Islandia morderstwo komisarz

więcej Więcej

Jest tyle dobrych kryminałów, że szkoda czasu na ten. U mnie na szczęście był audiobook.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że "Głos" można sobie darować.

Kolejny świetny kryminał Indridasona. Autor sprawnie myli trop i do końca nie wiedziałam, kto zabił pracownika hotelu - dawnego słynnego solistę chóru dziecięcego. Szkoda, że nie wszystkie części zostały wydane w formie elektronicznej. Bardzo polubiłam Erlendura Sveinssona.

Islandia, okres przedświąteczny. W jednym z hoteli zostaje zamordowany portier, który jak co roku miał udać się na zabawę choinkową przebrany za Mikołaja.
Całkiem udany kryminał, choć nie pochłonął mnie jakoś mocno. Jedna z wielu książek, którą się czyta z przyjemnością, ale szybko się o niej zapomina.

To specyficzne proste kryminały. Wiele wątków obyczajowych i zero napięcia. Czyta się jak dobrą relaksującą literaturę. Bez wypieków, ale z zainteresowanie. Książki tego autora czytam dość chaotycznie, ale nie ma to większego znaczenia.

Indridason odmalowuje obraz ludzi, których dotknęły różne nieszczęścia, wyalienowanych , samotnych, nieszczęśliwych , żyjących bez rodziny, bez przyjaciół, bez Boga. Ale jednocześnie są to często ludzie wrażliwi, inteligentni, o skomplikowanych charakterach. No i jeszcze tytuł – „Głos”. Przez całą książkę przewija się motyw śpiewu, śpiewu młodego chłopca, który...

islandia, w hotelu znaleziono zwłoki portiera ,śledztwo toczy się na miejscu.brak akcji ,praktycznie nic się nie dzieje.książka to psychologiczny obraz prowadzącego śledztwo.

Dobrze napisany kryminał, godnie kontynuuje przygody Erlendura - bohatera z "Grobowej ciszy" czyli poprzedniego tomu. Indriðason ma dar tworzenia z pozornie nudnego czy przewidywalnego motywu ciekawej opowieści i potrafi ją odpowiednio "sprzedać" czytelnikowi.

Jeszcze raz z Erlendurem, którego już zdążyłem polubić. Ciekawe śledztwo, tajemnica i klimat Islandii. Można się wciągnąć, choć to nie są jakieś wyżyny. Polecić jednak mogę bez żadnego skrępowania. Nie będzie to czas stracony.

Nie ma fajerwerków, ale i tak lubię te kryminały

1 096
  • Kryminały