O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii

Okładka książki O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii
Piotr Cieplak Wydawnictwo: literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
2014-01-01
2014-01-01
Portugalia podróż

Okładka książki Sztuka życia 1 (1)/2011 Iga Cembrzyńska, Piotr Cieplak, Juliusz Ćwieluch, Agnieszka Krzemińska, Redakcja tygodnika Polityka, Wojciech Waglewski, Ewa Winnicka
Ocena 7,5
Sztuka życia 1... Iga Cembrzyńska, Pi...
Okładka książki Dialog, nr 11 / listopad 2004 Jürg Altwegg, Lidia Amejko, Ema Andrea, Judith Arlt, Erwin Axer, Tadeusz Bradecki, Stefan Çapaliku, Piotr Cieplak, Daniel Goetsch, Justyna Golińska, Piotr Gruszczyński, Dorota Horodyska, Michał Komar, Marcin Kościelniak, Joanna Krakowska-Narożniak, Adam Krzemiński, Michał Lachman, Jacek Melchior, Mieczysław Orski, Redakcja miesięcznika Dialog, Freddie Rokem, Uta Schorlemmer, Weronika Szczawińska, Bolesław Taborski, Ewa Wąchocka, Piotr Wojciechowski
Ocena 0,0
Dialog, nr 11 ... Jürg Altwegg, Lidia...

Podoba mi się to, jak książka odzwierciedla ilość i głębokość przemyśleń, których przecież nie da się uniknąć w tego typu samotnej wyprawie. Jako, że Cieplak najwyraźniej głowę na karku posiada, jego rozważania są tak samo błyskotliwe, jak nienachalne. Łatwa, przyjemna, niezobowiązująca lektura bez zbędnego nadęcia.

Inteligentna, dowcipna, pozytywna książka filozoficzna. Polecam dla tych którzy chcą się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o czymś ważnym. Jak to u nas samych jest z wiarą i wątpliwością i sami jaki prezentujemy stosunek do świata i ludzi.

Nierówna. Z jednej strony, ciekawa nieoczywista relacja z wyprawy rowerowej. Kilka świetnych porównań i dygresji. Inne są jednak za długie i bardzo subiektywne, przez co nużące.

Dodaj cytat z książki O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii