Drogi do Santiago

Okładka książki Drogi do Santiago
Cees Nooteboom Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Terra incognita literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Terra incognita
De Omweg naar Santiago
W.A.B.
2007-01-01
2007-01-01
Alicja Oczko
Hiszpania proza niderlandzka pielgrzymowanie szlak do Santiago

więcej Więcej

Książka która trzeba czytać powoli, leniwie. Odkładać i wracać do niej. Niesłychanie poetycka, jak gorące popołudnie w Hiszpanii. Dobra pozycja dla tych, którzy Hiszpanię znają. To cudowny powrót.

Czytając notatkę o autorze pomyślałam, że Cees Nooteboom to musi być taki holenderski odpowiednik Kapuścińskiego. Racji nie miałam, ale bynajmniej jako wielbicielka książek (i nie tylko) związanych z Barceloną, Katalonią i Hiszpanią, nie byłam z tego powodu rozczarowana. Nooteboom zabrał mnie w podróż po Hiszpanii zapomnianej, niezmienionej od stuleci, sennej i leniwej...

Bardzo dużo wątków historycznych, ale świetnie ubarwionych dlatego czyta się lekko.

• Hiszpania
  • Chcę w prezencie