Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności

Okładka książki Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności Ryszard Bugaj
Okładka książki Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności
Ryszard Bugaj Wydawnictwo: Poltext biznes, finanse
278 str. 4 godz. 38 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Poltext
Data wydania:
2015-02-04
Data 1. wyd. pol.:
2015-02-04
Liczba stron:
278
Czas czytania
4 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375614275
Tagi:
Polska ekonomia gospodarka kapitalizm reformy gospodarcze socjologia solidarność społeczeństwo
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nowy Obywatel 3/2011 Rafał Bakalarczyk, Ryszard Bugaj, Ewa Charkiewicz, Jordan Cibura, Joanna Duda-Gwiazda, Piotr Ikonowicz, Michał Juszczak, Rafał Łętocha, Konrad Malec, Remigiusz Okraska, Maciej Pańków, Janina Petelczyc, Michał Sobczyk, Joanna Szalacha-Jarmużek, Jarosław Tomasiewicz, Krzysztof Wołodźko
Ocena 0,0
Nowy Obywatel ... Rafał Bakalarczyk,&...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
488
60

Na półkach: ,

Historia oraz przyszłość Polski z punktu widzenia socjaldemokraty.
Z mojej perspektywy szczególnie ciekawa publikacja, ponieważ zawsze głosuję na socjaldemokratów więc niby sam takim jestem. Natomiast w dyskusjach zwykle podrzucam argumenty socjalistyczne, anarchistyczne albo nawet komunistyczne - zależnie od humoru i temperatury dyskusji. Tymczasem Bugaj, w krytyce polskiej wersji kapitalizmu, bardzo konsekwentnie trzyma się linii soc-demowej i nigdy nie proponuje niczego mniej ani więcej. Interesująca dyscyplina umysłowa. Od razu widać, że autor ma nie tylko intuicje, przekonania i wyobrażenia, tylko właśnie - Spójny Światopogląd.

Historia oraz przyszłość Polski z punktu widzenia socjaldemokraty.
Z mojej perspektywy szczególnie ciekawa publikacja, ponieważ zawsze głosuję na socjaldemokratów więc niby sam takim jestem. Natomiast w dyskusjach zwykle podrzucam argumenty socjalistyczne, anarchistyczne albo nawet komunistyczne - zależnie od humoru i temperatury dyskusji. Tymczasem Bugaj, w krytyce...

więcej Pokaż mimo to

avatar
17
6

Na półkach: ,

Książka jest recenzją stanu polskiej gospodarki i ustroju do roku 2015. Autor przytacza liczne dany statystyczne, ale też dzieli się własnymi subiektywnymi refleksjami (warto podkreślić, iż Pan Bugaj jest profesorem ekonomii). Mamy więc do czynienia nie tylko z diagnozami, ale także sugerowanymi opcjami, które mogą dany problem naprawić. Autor jest skromny i w żadnej części książki się nie wywyższa się, a do tego całość napisana jest prostym - jak na standardy ekonomiczne - językiem, dzięki czemu stanowi ona dobry wstęp dla osób, które chciałyby nieco więcej dowiedzieć się o polskim kapitalizmie, transformacji i efektach jakie przyniosła.

Książka jest recenzją stanu polskiej gospodarki i ustroju do roku 2015. Autor przytacza liczne dany statystyczne, ale też dzieli się własnymi subiektywnymi refleksjami (warto podkreślić, iż Pan Bugaj jest profesorem ekonomii). Mamy więc do czynienia nie tylko z diagnozami, ale także sugerowanymi opcjami, które mogą dany problem naprawić. Autor jest skromny i w żadnej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2121
614

Na półkach:

Nie ma czegoś takiego jak neoliberalizm, wskaźniki pokazują, że transformacja została przeprowadzona lepiej, niż autorowi się wydaje i jego "wybieranie modelu kapitalizmu" to wybieranie "sposobu ingerencji w gospodarkę i psucia rynku".

Nie ma czegoś takiego jak neoliberalizm, wskaźniki pokazują, że transformacja została przeprowadzona lepiej, niż autorowi się wydaje i jego "wybieranie modelu kapitalizmu" to wybieranie "sposobu ingerencji w gospodarkę i psucia rynku".

Pokaż mimo to

avatar
1562
1544

Na półkach:

Koniec lat 80. XX wieku przyniósł Polsce duże zmiany. Obrady Okrągłego Stołu, w wyniku których odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory, rozpoczęły nowy etap dla kraju, otwierając go na nowe możliwości. Czy rzeczywiście zostały one właściwie wykorzystane? W jakiej kondycji Polska znajduje się dziś i ile w tym jej zasługi minionej rzeczywistości? Czy kraj wykorzystał czy może zaprzepaścił szanse, jaka się przed nim pojawiła?
O tym wszystkim, poczynając od zmiany minionego ustroju po prognozy dotyczące głównych problemów przyszłego ustroju pisze Ryszard Bugaj, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, były przewodniczący Unii Pracy, poseł na Sejm, uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Jako aktywny uczestnik przemian, jak i krytyczny obserwator oraz analityk, autor w niezwykle przystępnej formie pisze (bez cenzury i fałszowania rzeczywistości) o swoich przemyśleniach, zawierając je w książce „Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności”. Opublikowana nakładem wydawnictwa POLTEXT pozycja jest niezwykle cenną lekturą, pozwala bowiem spojrzeć na wydarzenia okiem osoby stojącej w ich epicentrum, która nie boi się poruszać trudnych i niewygodnych dla wielu grup tematów. Po książkę powinni sięgnąć nie tylko dziennikarze zajmujący się zagadnieniami politycznymi, historycy i ludzie piastujący stanowiska państwowe, ale także wszyscy ci, którzy interesują się tym, co dzieje się w kraju oraz perspektywami przed nim stojącymi.
Bugaj dzieli książkę na dwie części, pierwszą z nich osadzając w przeszłości, zaś drugą – w przyszłości. Taki sposób przedstawienia tematu stwarza możliwość spojrzenia na niego w szerszym kontekście i wyciągnięcia własnych wniosków w oparciu o opisane fakty oraz uwagi autora. Jak sam Bugaj uprzedza, tekst skoncentrowany jest na zagadnieniach społeczno-gospodarczych, ale styl wypowiedzi oraz kierunek rozważań sprawił, że tak naprawdę wątków jest o wiele więcej, a każdy równie ciekawy.


(...)

Pełen tekst recenzji znajduje się na stronie:http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/04/ryszard-bugaj-plusy-dodatnie-i-ujemne.html

Koniec lat 80. XX wieku przyniósł Polsce duże zmiany. Obrady Okrągłego Stołu, w wyniku których odbyły się pierwsze, częściowo wolne wybory, rozpoczęły nowy etap dla kraju, otwierając go na nowe możliwości. Czy rzeczywiście zostały one właściwie wykorzystane? W jakiej kondycji Polska znajduje się dziś i ile w tym jej zasługi minionej rzeczywistości? Czy kraj wykorzystał czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1360
843

Na półkach: ,

świetnie napisana i bardzo potrzebna książka dotycząca jednej z najbardziej zaniedbanych kwestii związanych z polską transformacją: wyboru modelu kapitalizmu dla Polski.

świetnie napisana i bardzo potrzebna książka dotycząca jednej z najbardziej zaniedbanych kwestii związanych z polską transformacją: wyboru modelu kapitalizmu dla Polski.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    34
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    6
  • Naukowe (bez oceny)
    1
  • 2018
    1
  • Legimi fakt
    1
  • 4 Naukowe sprawki
    1
  • Do kupienia
    1
  • Socjologia/Polityka/Ekonomia
    1
  • Economy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności


Podobne książki

Przeczytaj także