Hamlet, królewicz duński

William Shakespeare Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Seria Kieszonkowa PIW utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Hamlet, prince of Denmark
Józef Paszkowski
Państwowy Instytut Wydawniczy
dramat angielski
Hamlet, prince of Denmark
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Józef Paszkowski
Seria Kieszonkowa PIW
dramat angielski

Zdecydowanie broni się mimo upływu wieków.

Nie połapałam się! Chyba nigdy nie zrozumiem - nie mówię nawet o polubieniu - Szekspira i jego "geniuszu". Czytałam i zaraz zapominałam, co się wydarzyło, jedną stronę potrafiłam trzy razy czytać. Nie, mówię nie tej książce i Szekspirowi

Klasyk, na pewno warty przeczytania.
Szybko się czyta, i ze względu na ilość stron, i formę.
Można odnaleźć źródło pewnych cytatów, zapożyczonych do innych książek z tej pozycji.

klasyk, to trzeba

Być albo nie być, czytać czy nie czytać - CZYTAĆ ;)

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Lubię twórczość Shakespeare'a ,lecz nie należy On do moich ulubionych autorów.Czytając Hamleta muszę chyba nieco wbrew wszystkim "achom i ochom" przyznać ,że spodziewałem się czegoś więcej,opisywane wydarzenia nie wywarły na mnie zbyt wielkiego wrażenia,jest w tym wszystkim jakaś sztuczność,próbująca ukazać się w sposób naturalny,oczywiście nie chodzi mi o wszystkie...

Najlepsze dzieło Szekspira jakie czytałam!
-------------------------------------------------------------
Rozbudowana fabuła, dynamiczny bohater z charyzmą, fajny styl pisania no i można czytać.
Bardzo mi się podobało. Świetnie się bawiłam. Uważam, że jest to najlepsza książka tego autora jaką czytałam.

Uwielbiam tytułowego bohatera, Hamleta. Jego charakter, zamiłowanie...

Historia ponadczasowa, cały czas jej elementy są wykorzystywane w kulturze i zapewnie pozostanie tak jeszcze przez długi czas. Szekspir przemyca również bardzo wiele cennych przemyśleń, szczególnie ustami tytułowego bohatera. Na pewno warto poznać.

Akcja utworu rozgrywa się w Danii – w zamku Elsynor. Niedawno popełniono straszliwą zbrodnię. Klaudiusz zabił swojego brata – króla i ożenił się z królową. Zjawa Starego Hamleta oświadcza synowi, że musi dokonać zemsty. Hamletowi na drodze staną różne przeszkody, a królobójca nie próżnuje i już knuje kolejne intrygi. Czy Hamlet zacznie działać czy będzie biernie...

Klasa sama w sobie, jednakże spodziewałem się kunsztowniejszej formy, niespełnione oczekiwanie.

17 631
    3 023