Historia Chrześcijaństwa. Tom VI. Kryzys Chrześcijaństwa

The Crisis of Christendom, 1815-2005. History of Christendom, vol.6
2014-01-01
2014-01-01
Jerzy Morka
historia chrześcijaństwa chrześcijaństwo carroll historia chrześcijaństwa

Jedno z największych rozczarowań czytelniczych. W tej książce (tom 6) nie ma Kościoła, nie ma religii. No nie, przesadzam, ale tylko trochę. Za dużo polityki, za dużo filozofii, za dużo biografii ( nie związanych z ogólnie rozumianą religią).
Np. rozdział i powstawaniu państw w Ameryce Południowej to krytyka rewolucji. Rola kościoła opisana marginalnie- po...

Autor nie powinnien zajmować się tematami o których nie ma pojęcia. I i II wojna swiatowa nie ma nic wspólnego nic z chrześcijaństwem. Autor stronniczy. Winston Churchill uratorwał chrześcijaństwo?? kiedy i przed kim? Gloryfikacja Rodziny Rothshildów którzy wspierali III rzesze. teza jakoby USa było/jest krajem chrześcijańskim. Rozdział o wojnie w Korei gdzie autor użył...

Propagandowa twórczość człowieka skażonego fanatyzmem religijnym, będącego niewolnikiem ślepo posłusznym i bez reszty oddanym obronie kleru i watykańskiego okupanta. Mimo to, można przeczytać.

• Chrześcijaństwo
  • Chcę w prezencie