Brud

literatura piękna
Novae Res
2016-10-26
2016-10-26
frustracja ironia kariera konformizm poszukiwanie szczęścia praca relacje damsko-męskie rozczarowanie seks

Jak to w innych książkach Piotra C., ta i w tej główny bohater stanowi alter ego autora. Elegancki, przystojny, bogaty. Kobiety rzucają się na niego a on może przespać się z każdą którą chce i ile razy chce (w ciągu jednej nocy oczywiście). Nigdy się nie myli (chyba że w bzdetach), najinteligentniejszy ze wszystkich. Kompletnie nierealny typ, ale dla odmóżdżenia i śmiesznych bon motów można przeczytać.

Pan Piotr C. jak zwykle krotko i na temat. SZCZERZE

Pan Piotr C. jak zwykle krotko i na temat. SZCZERZE

Przeczytałam tę książkę do końca tylko dlatego, że dostałam ją w prezencie. Opis na okładce zapowiadał ciekawą lekturę, potem przyszło rozczarowanie. Czyta się dość szybko, ale na tym kończą sie pozytywy.
Autor bazuje na wszystkich możliwych stereotypach dotyczących korporacji, kobiet i wielkich miast, a główny bohater jest okropnie irytujący.
Na pewno nie sięgnę po żadną inną pozycję napisaną przez Piotra C.

Na pewno nie sięgnę po żadną...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka, przemyślenia i obserwacje głównego bohatera są trafne. Zastanawia mnie kwestia psa... dlaczego nie weterynarz? gdyby to syna mu potrącili to jechałby do szpitala a nie dobijal z dubeltówki...
Na końcu padają słowa "jestem Relu, nigdy się nie poddaje". Tak naprawdę bohater poddał się w ciągu akcji przedstawionej w powieści wiele razy. Chyba poddał się z żoną, choć ona jest tak marginalne przedstawiona, że nie wiadomo jakim w ogóle są małżeństwem. Nie jest zazdrosny, nie wściekł się gdy dowiedział się o zdradzie, czyli jej nie kocha, wiemy dlaczego z nią jest, ale czy na długo pozostaną małżeństwem? Poddał się z Julią i mozna by pomyslec, że to akurat dobrze, ale później dowiadujemy się, że flirt z kobietą inną niż jego żona spodobał mu się na tyle, żeby zacząć nowy. Z psem też się poddał, nawet nie walczył.
Zakończenie bardzo mnie ruszyło. Jak dotąd przesłuchałam 5 książek Piotra C. Wszystkie mi się podobały, Brud jest chyba najlepszy, najbardziej egzystencjalny, wydaje sie być bardzo prawdziwy, choć ja nie znam (lub nie wiem, że znam) ani jednej takiej osoby jak bohaterowie książki.

I największym zaskoczeniem był lektor audiobooka, całą książkę się zastanawiałam skąd ja znam ten głos :D

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Recenzja zbiorcza tutaj:

Recenzja zbiorcza tutaj:

Lepsza niż dwie poprzednie części. Sama nie wiem jak ją traktować. Szybko się czyta, ale szału nie ma. Ot, opis rzeczywistości wielu ludzi. Z jednej strony mam wrażenie, że ta pozycja mogłaby być lekturą obowiązkową...

Dokładnie jak w tytule "brud" jest dookoła i nawet w nas. Z punktu widzenia prawnika który stara się nie przekraczać pewnych granic. Ogólnie lubię styl pisania Piotra C.

Nie zgodzę się z opiniami, ze to słaba książka. Niedokończona historia prawnika, który stara się być przyzwoitym człowiekiem. Przeczytana w jeden wieczór. Wciąga.. Mnie się bardzo podoba język, którym pisze Piotr.

Słaba

Słaba

Nie jestem w stanie określić swoich uczuć co do tej książki. Przeczytałam ją w mgnieniu oka bo historia mnie zaciekawiła, jednak przy zakończeniu nie obyło się bez łez i otępienia z nagłej zmiany biegu wydarzeń.