Brud

Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
frustracja ironia kariera konformizm poszukiwanie szczęścia praca relacje damsko-męskie rozczarowanie seks
literatura piękna
2016-10-26

Literatura ścieku. Dla miłośników tegoż. Wstyd się przyznać, że się coś takiego przeczytało.

Dupa, cycki, seks
Nic ciekawego...
Mężczyźni i kobiety pokazane jako seks roboty, których jedynym osiągnięciem jest zaliczenie kogoś- najlepiej kilku.

Kolejne części "Pokolenia Ikea" są niestety jedynie kalką pierwszej. Czytając "Brud" miałam wrażenie, że już tą książkę czytałam- duża powtarzalność, te same schematy, brak zaskoczenia. Jedyny plus, że czyta się szybko, ale nie ma tu nic ciekawego, żadnych ciekawych myśli, które zdarzały się w części pierwszej.

Zdecydowanie delikatniejsza niż dwie poprzednie (Pokolenie Ikea, Pokolenie Ikea - Kobiety), bardzo odzwierciedla życiowe sytuacje, zaskakujący koniec..

Ufff zmęczyła mnie ta książka. Ogólnie lubie prozę Piotra, nie mniej po kolejnej lekturze juz mam trochę przesyt tej jego sztampowości. Mam wrażeniem, że każda koleja pozycja autora jest kalką poprzedniej, zmieniaja sie imiona, zawody i komunikatory, wydźwięk jest ten sam: smutna, zagubiona "biedna" bogata warszawka 30+ gdzie rządzi kasa, botoks i koks....to było fajne w...

Uwielbiam blog Piotra C ALE ta książka jest pozycją zupełnie, niestety, przeciętną. To moja pierwsza lektura jego powieści i... na razie chyba ostatnia. Bloga czytam i czytać będę.

Książkę naprawdę dobrze się czyta, ale jeśli chodzi o treść to nic nowego: nam wszystkim wychodzi słoma z butów, niektórym bardziej, niektórym mniej. Relu, irytująco pretensjonalny bohater książki, ukrywa swoją słomę w butach od renomowanego szewca „które kosztują tyle ile przeciętny kraj w Afryce ma dochodu przez rok” albo coś w tym stylu. Książka jest pełna takich...

Jakoś tak łagodniej tutaj mamy, jakby autor "siadł na tyłku" i trochę zwolnił, spotkał kogoś... to wygląda jakby mu było lżej ;)
Jakby cały jad wyleciał wraz z 1 i 2 książką.
Trochę milej się czyta, trochę lepiej przyswaja.

Polecam

Może i wulgarna, może i szowinistyczna, ale obawiam się, że ukazuje skrawek rzeczywistości.

Dawno nie czytałam równie beznadziejnej publikacji, która jest jednym wielkim odgrzanym kotletem. Autor nie zaprezentował nic nowego, wszystko to można znaleźć w jego poprzednich dwóch książkach: "Pokolenie Ikea" oraz "Pokolenie Ikea: Kobiety". Ponadto opowiedzianą historię można streścić w czterech słowach: seks, pieniądze, przekleństwa i pesymizm. Piotr C. sprowadza...

3 365
  • 2017