Obsesja doskonałości Zostań legendą sportu

Dawid Piątkowski Wydawnictwo: Kos sport
Kos
sport
2014-11-19

Napisana bardzo prostym, uczniowskim wręcz językiem; pełna ogólników i rzeczy oczywistych. Jeśli ktoś szuka praktycznych porad to srodze się zawiedzie. Można tu znaleźć kilka przydatnych rzeczy, ale trzeba czytać wnikliwie i między wierszami. Plusem jest to że książka zachęca do szukania najlepszej wersji siebie, ale sama raczej w tym nie pomoże.

Szukałam motywacji, czegoś co popchnie mnie do działania - ksiązka pokazuje jak pozbyć się negatywnych nawyków i zamienić je na znacznie lepsze, jednak uważam, że jest ona przeznaczona bardziej dla profesjonalistów, trenerów niż amatorów którzy trenują po prostu dla siebie.

to coś w stylu robisz pompki i nie masz siły? musisz jesli chcesz byc najlepszy! rób te pompki!

Bardzo rzadko daję tak słabe oceny książce, ale tym razem jestem naprawdę zawiedziony. Nie było w tej książce nic, co wpłynęłoby na zmianę mojej oceny. Ale żeby nie było, że jestem hejterem, w kilku słowach wyjaśnię, skąd moja nota.

W książce znajdziemy mnóstwo truizmów, a praktycznie wcale nie ma w niej konkretnych rad. Większość pomysłów autora to oczywistości, na które...

Książka jest w porządku. Jednak ja mam nieco inne zdanie niż człowiek, który wszystkim dookoła opowiada, że "jeśli tylko chcesz możesz wszystko"... nie kupuję tego w tak "jaskrawy" sposób.

Od stockowego zdjęcia na okładce, po przepisanie innych książek w sosie własnego EGO

Bardzo wartościowa książka godna polecenia każdemu sportowcowi ale również trenerowi i najbliższej rodzinie sportowca.
Autor sam dostrzega problemy jakie miał jako sportowiec i teraz próbuje przekazać swoją wiedzę aby zapobiec tym problemom dla następnych zawodników.
Książka również może być czytana dla zwolenników rozwoju osobistego.
Bardzo ale to bardzo kompetentna...

Autor wspomina, że w swoim życiu nie napisał ani jednego wypracowania, a mimo to udało mi się wydać własną książkę. Szczerze mówić to widać braki w pisaniu, autor używa bardzo prostego języka, pojawia się dużo literówek i nieskładnych zdań.
Oceniając samą zawartość książki to muszę niestety stwierdzić że wiele rozdziałów jest napisanych na siłę. Tak naprawdę nie...

W mojej opinii autor książki jest bardzo niedojrzały, egzaltowany niczym Grześ Mateusiak. Szkoda, bo część pomysłów np. „ćwicz dużo więcej” bardzo trafnie poprowadzona. „Obsesja doskonałości” trafiła pospiesznie do księgarń, bo ilość błędów ortograficznych jest nieprzyzwoicie duża. Potoczna, przeciętna polszczyzna. Przeszkadzają kołczingowe wstawki: „ja w pełni kontroluję...

Jeśli marzycie o rozwój, sukcesie i spełnieniu marzeń, to na pewno coś z tej książki wyciągniecie ;).

Z jednej strony dobrze zebrane cytaty od najlepszych sportowcow dajace niezly aspekt motywacyjny; Z drugiej ksiazka bufoniasta, przepelniona truizmami i tanimi haslami. Wiele tresci skopiowane z innych zrodel (Walkiewicz, Grzesiak, Tolle, film "sila spokoju") powtarzane jako prawdy objawione co mocno odrzuca i psuje obraz calosci.

• Sport
  • Chcę w prezencie