Umysł milionera

2019-01-01
2019-01-01

takie se. nic nowego. standardowe gadanie

takie se. nic nowego. standardowe gadanie

Fajna książka, która rozjaśniła mi jak mogę zdobyć prosto pieniądze na rozpoczęcie własnego biznesu. Zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne pozycje tego autora.

Krótko, zwięźle i na temat. Taki zbiór wartościowych informacji z wielu różnych książek, książka napisana w stylu typowo motywacyjnym i że nie ma rzeczy niemożliwych.

Książka w ponad połowie składa się z pustych kartek. Z jednej strony fajny pomysł na trening, ale z drugiej wolałbym zeszyt w którym notuje to co ważne. Nie wprowadza za dużo nowego.

Kolejna ksiazka o rozwoju. Jest minimalnie lepsza od innych bogatych biednych ojcow.
Autor przez pierwsze 3 rozdzialy sie rozpisuje jaki to pomysl-petarde zaraz ci sprzeda. Twierdzi naturalnie, zeby byc gotowym na sukces nalezaloby przeczytac inne pozycje jego autorstwa.
Potem sie okazuje, ze te super pomysl to jak napierdzielic kredytow w odpowiedniej kolejnosci na ten TWOJ pomysl na biznes. Oczywiscie studia to samo zlo, a praca na etacie hanbi.
Autor tez opowiada gdy majac na tylko swoim utrzymaniu cala niemala rodzine podejmuje duze ryzyko inwestycyjne. Na szczescie budowa domkow przyniosla mu niemaly zysk.
Zycze mu sukcesow w podrozach i biznesie majac nadzieje, ze nie skonczy jak niektorzy wlasciciele aparthoteli na Zanzibarze.

A bez sarkazmu uwazam, ze wiele pomyslow i dzialan jest zupelnie oderwanych od rzeczywistosci, ale niektore o wytrwalosci i samodyscyplinie jak najbardziej trafione.
Mozna i nalezy byc smialym, ale nie glupim. Szczegolnie w biznesie. A niewlasciwe porady moga komus zrobic krzywde.

Mówiąc szczerze uczucia mam mieszane.
Z jednej strony pierwsze 30% książki brzmiało jak peany i samozachwyt autora nad tym co osiągnął i jakim kosztem, z drugiej jednak w pozostałych 70% jest zawarte sporo wiedzy, która moim zdaniem jest warta przebrnięcia przez początek. Jednocześnie zwracam uwagę że przesłanie pierwszej części książki wcale nie jest mniej ważne, jedynie zostało przedstawione , moim zdaniem, w sposób nieco zbyt autofocusujący na przypadku autora.
W świetle powyższego uważam to za pozycję wartą przeczytania.

Mówiąc szczerze uczucia mam mieszane.

Cześć! Dziś kolejny e-book z aplikacji #empikgo Dawida Piątkowskiego „Umysł milionera” czyli droga do wolności finansowej. Zapraszam na kilka słów recenzji.
Postaci Dawida raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, a dlaczego? Przeczytasz o tym poniżej.
„Rzuć szkołę, weź kredyt i wybuduj dwa bliźniaki w stanie surowym zamkniętym” chyba najbardziej chwytliwe hasło TikToka w roku 2021! Znasz je? To pewnie wiesz już kim jest gość, który te książkę napisał.
Jeśli myślisz, że zastosujesz powyższe hasło, jutro po zajęciach rzucisz plecak w kąt, dasz wypowiedzenie szefowi, wrzucając mu przy okazji co o nim myślisz to… to jednak tak nie funkcjonuje.
Początek książki to opowiedziana ciężka przeszłość autora, która zmobilizowała go do działania. W pewnym momencie swojego życia miał na utrzymaniu 7 osób. Nie było czasu na rozmyślanie. To był czas na działanie, który go zaprowadził do tego miejsca, w którym obecnie się znajduje.
Sukces wymaga nauki i poświęcenia. Po pierwsze ważna jest zmiana Twojego mindsetu. Jeżeli dalej będziesz myślał, że ludzie bogaci są źli, zostań tam, gdzie jesteś. Po drugie Twoje aktualne nawyki odgrywają kluczową rolę. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz mieć nawyki ludzi sukcesu. Wyłączyć telewizor, może zmienić swój styl żywieniowy, trenować samodyscyplinę poprzez robienie dla Ciebie dotychczas rzeczy nie wygodnych.
Kolejna część książki dotyczy kredytów, leasingów i ogólnie form finansowania działalności gospodarczej. Żeby w ogóle kredyt jakiś dostać, musisz być wiarygodny dla banku. Kupujesz wszystko za gotówkę, zarabiasz dobrze, a bank odmawia Ci finansowania? Od dziś kolejny zakup weź na raty. Tak się buduje zdolność kredytową. Jeśli raty są terminowo spłacane, wówczas dla banku stajemy się wiarygodnym klientem.
Podsumowując. Jeśli czytasz książki rozwojowe zagranicznych autorów, Dawid nic nowego z swojej książce nie odkrył. Sięgnąłem po ten tytuł z czystej ciekawości i chęć sprawdzenia tego szumu wokół. Jeśli nadal myślisz, że jest to wszystko tak łatwe, jak hasło z początku tej recenzji to ta książka Cię z tego błędu wyprowadzi.

Bardzo dobra i wartościowa pozycja. Polecam gorąco
Dla mnie osobiście niektóre definicje są za mało wyjaśnione a poza tym książka mega.

Bardzo dobra i wartościowa pozycja. Polecam gorąco

Jedna z lepszych książek autora, dowiedziałem się z niej sporo rzeczy. Wartościowa pozycja, przyjemnie się czyta, warto.

Świeże podejście do tematu, dużo praktycznych wskazówek, można z niej wyciągnąć sporo wartości.
Co mi w pozycji Dawida dokuczało to bardzo potoczny, naszpikowany błędami gramatycznymi styl i masa ćwiczeń, z których nic nie wynikało. Jeśli już się je umieszcza w książce – warto je później rozwinąć i jakoś do nich nawiązać.
Reasumując, Dawid, zainwestuj w dobrego redaktora, a będziesz wielki :)
bo w gruncie rzeczy – pomimo nawracających napadów lingwistycznego bólu – książkę przeczytałem w całości i wyniosłem z niej całkiem sporo wiedzy i inspiracji – a przecież głównie o to tutaj chodzi.

Reasumując, Dawid, zainwestuj w dobrego redaktora,...

• Biznes
  • Zajawka
  • Audio🎧
  • Inwestowanie
  • 1 - 1 W Kolejce
  • NoAudiobook

Dodaj cytat z książki Umysł milionera