Nawałnica mieczy: Krew i złoto

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.2) fantastyka, fantasy, science fiction
A Storm of Swords: Blood and Gold
2020-11-10
2002-01-01
Data 1. wydania:
2001-08-01
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
A Storm of Swords: Blood and Gold
Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-11-10
Michał Jakuszewski
19816 ocen 622 opinii

19816 ocen

Stal i śnieg
Wojna w siedmiu królestwach trwa. Młody Wilk, Robb Stark, zebrał armię i ruszył na ratunek siostrom. Świeżo wyklute smoki na stosie pogrzebowym Khala Drogo rosną i niedługo będą stanowiły zagrożenie dla "uzurpatora" Żelaznego Tronu. W Westeros nadchodzi zima. Na murze nocna straż szykuje się do walki z nadchodzącymi mrozami oraz żywymi trupami.

Krew i...

NAWAŁNICA KRWI I ZŁOTA

Walka o władzę trwa. Tak najkrócej można określić to, co dzieje się w „Krwi i złocie”, drugiej części „Nawałnicy mieczy” – trzeciego tomu sagi „Pieśń lodu i ognia”. Sagi, która stała się światowym fenomenem, imponującym rozmachem i wykonaniem. I imponuje też ten tom, wieńczący kolejny rozdział opowieści o zmaganiach w Westeros, który – choć nieco...

ta część to było poprostu mistrzostwo! działo sie i to dużo od początku do końca! łaaaaał już sie niemoge doczekac kiedy zakupie kolejne części

Kolejna część za mną, trzyma poziom, coraz bardziej odchodzi od serialu, ale podoba mi się to. Jestem ciekawa dalszych części.

Czytając tę serię nieco złamałam swoją zasadę, bo zaczęłam od obejrzenia serialu... Oczywiście książki okazały się o niebo lepsze. Pierwsza część w ogromnej mierze pokrywa się z ekranizacją, ale potem rozbieżności aż dziabią w oczy.

Tyle świetnie wykreowanych postaci i wybitnie stworzony świat to majstersztyk.

Jakie to było dobre!

Kolejna już część legendarnego cyklu "Pieśni lodu i ognia". Akcja ciągle przybiera na sile, pojawia się coraz to więcej bohaterów i fabuła staje się coraz bardziej skomplikowana i wysublimowana.

Jak wiadomo, pomysł na książkę (nawet najlepszy), to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze warsztat literacki i talent. George R.R. Martin posiada to wszystko. Wykreował niezwykle...

Dalsze losy bohaterów Siedmiu królestw. Jak dla mnie autor trzyma formę.

W tej części sagi Lodu i Ognia odgrywają się najważniejsze akcje/momenty w Westeros oraz w Essos. Jedna z najlepszych książek z serii

Dobra, naprawdę dobra i całkowicie nieprzewidywalna.

26 441
    6 586