Zakon Mimów

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Samantha Shannon Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czas Żniw (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
The Mime Order
Inne

Oficjalne recenzje i

Czas odzyskać, co nasze

[ 31 ] Link do recenzji

Zdecydowanie lepsza niż tom poprzedni. Szybka i wciągająca akcja, no i to zakończenie! Od razu intryguje i zachęca czytelnika do kontynuacji serii.
Jedyny minus (jak dla mnie) to wciąż zbyt duża ilość postaci, które czasami nic nie wnoszą do akcji.
Ogólnie, pomysł jak i samo wykonanie super. Polecam!

Książka wciąga od pierwszych stron. Akcja trzyma w niepewności i napięciu. A koniec zwala z nóg. Choć czasami zdaje sie przewidywalna i momentami lekko rozciągnięta to nie zniechęca. Relacja głównej bohaterki z Refaitą jest emocjonująca i bardzo przypomina Romeo i Julie.
Nie jest to wadą ale mnie powoli już pod koniec zaczęło irytować. W skrócie polecam z całego serca.

Drugi tom tej wspaniałej historii za mną i nadal szalenie mi się podoba

Jedynym czego pragnęła Paige Mahoney prowadząc grupę rebeliantów uciekających z koloni karnej Szeol 1 do pociągu zmierzającego do Sajonu Londyn był powrót do domu i zdemaskowanie Refaitów przed społeczeństwem jasnowidzów. Nic jednak nie układało się tak jak Paige sobie zakładała. Z dwudziestu ośmiu osób na wolności zostało ich zaledwie pięcioro, o czym nieustannie...

Druga część podobała mi się tak samo mimo,że to trochę inny klimat.Tutaj bardziej są intrygi polityczne,sekrety, wiedza o tym kim jest twój prawdziwy wróg,chowanie się i atak.Mamy tutaj mniej pokazania przeszłości i przeskoków w czasie i dat niż było w Czas Żniw. Styl pisania i budowa świata,napięcia i charakterystyka postaci wciąż świetna.

Muszę powiedzieć coś, co rzadko mam okazję oznajmić - druga część przerosła poprzedniczkę. Jeszcze więcej akcji, intryg, różnorodne postacie - tworzą one mieszankę wybuchową, od której trudno się oderwać.

"Zakon mimów" rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu i czasie, co kończy część pierwsza. Ten zabieg sprawia, że czytelnik od razu zostaje wrzucony w wir akcji i...

Świetna książka, wciąga o pierwszej strony. Polecam wszystkim gorąco.

Ależ to jest dobre!

Na początku bardziej podobała mi się pierwsza część, ale ten tom jest również bardzo interesujący, całkiem inny, dużo się dzieje. Dostajemy sporą dawkę nowych informacji i postaci. Polecam.

Kontynuacja fenomenalnej serii jaką zaserwowała nam Samantha Shannon "The bone season". Pozycja przedstawia spektakularne skutki ucieczki z kolonii karnej Szeol I. Najbardziej poszukiwana osoba w Londynie, Paige, musi przekazać społeczności bardzo ważne informacje na temat nadchodzącego zagrożenia ze strony Emmitów i Refaitchów. Jednak nie wszyscy chcą aby pewne informacje...

Dyskusje

2 416