Posłaniec

The Messenger
literatura piękna
Anna Studniarek-Więch
Markus Zusak literatura współczesna literatura młodzieżowa

Podobnie jak złodziejka książek, Posłaniec bardzo mi się podobał. Dobrze się czyta, historia ciekawa. Same plusy

Ta książka to dla mnie arcydzieło. Już od pierwszych stron zachwyca. Mocna. Wzruszająca. Piękna.

Chyba nie umiem w takie metaforyczne książki. Nie podoba mi się styl pisania Zusaka, bo podobnie męczyłam się ze "Złodziejką książek". Przeczytałam obie bazując na opiniach innych czytelników i chcąc odnaleźć te walory obu powieści. W tej mamy chłopaka, który wiedzie mocno przeciętne życie, a nagle musi pomóc wielu osobom ze swojego otoczenia i idzie mu to całkiem nieźle....

Książka, w której to przesłanie jest ważniejsze od samej treści, pokazująca, że każdy może robić małe rzeczy o wielkim znaczeniu.
Świetnie napisana, zanurzająca czytelnika w świecie przedstawionym i spokojnie prowadząca do zrozumienia o czym tak naprawdę pisze Markus Zusak.

Fajna książka i zupełnie inna od złodziejki. Bardzo ciekawa i przyjemnie się czyta. Jednakże samo zakończenie mnie osobiście troszkę rozczarowało.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Bo czy nie chodzi o to, by ciągle ewoluować mentalnie i intelektualnie? Tak wszyscy dbamy o to, by mieć jak najlepsze rzeczy, jak najwygodniejsze, by luksus i estetyka była na najwyższym poziomie. Tak bardzo wszyscy dbamy o to , co na zewnątrz, zapominając, że jest też wnętrze, umysł, świadomość, intelekt, moralność.
Róbmy co tylko się da, by ciągle się zmieniać...

Uwielbiam książki Zusaka. Posłaniec jest bardzo wciągający, a zakończenie zaskakujące. Nie zabrakło też humoru i głębokiego przesłania jednocześnie

Dla mnie to piękna baśń dla trochę starszych czytelników. Pokazuje codzienne życie, problemy większe i mniejsze różnych ludzi. I to jak nawet malutki gest może odmienić czyjeś życie.

Piękna powieść Markusa Zusaka niesłusznie pozostająca w cieniu głośnej "Złodziejki książek". Wzruszyłem się niejednokrotnie podczas czytania. Wiele pięknych scen. Mała wielka rzecz. To prosta literatura, z prostym językiem, prostymi dialogami, prostą historią i prostym przesłaniem. Ale cała ta "prostość", łatwość i przyjemność z jaką się to czyta, stanowi właśnie o jej...

W prostocie piękno i siła.
Prostota, piękno i siła w sposobie w jaki Markus Zusak potrafi ubrać w niby zupełnie zwyczajne niewyszukane słowa zupełnie zwyczajne ludzkie sytuacje i emocje - a robi to w jakiś niezwykle czuły i magiczny sposób, trafia w punkt i chwyta za serducho.
Dlatego 10* - za dostarczone w tych zdaniach-perełkach emocje i przekaz.
I za rozczulającą...

Dyskusje