Jego Wysokość Longin

Patronat LC
Marcin Prokop Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Longin (tom 1) literatura dziecięca
Znak emotikon
literatura polska
Longin (tom 1)
literatura dziecięca
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Longin, Longin, co z ciebie wyrośnie!

20 Link do recenzji

Pierwsza część przygód Longina w jego świecie, w Polsce jakiej obecne dzieci nie znają. Zaskakująca lekkość i język powoduje, że po książkę sięga się z przyjemnością. Odpowiednia dla dzieci już od edukacji wczesnoszkolnej.

Sięgając po książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Otrzymałam ciekawy zbiór historyjek, napisany barwnym językiem. Prokop potrafi rozśmieszyć odbiorców nawet poprzez słowo pisane. Szkoda tylko, że tak krótko :).

Najprościej (i najkrócej) by było, gdybym napisała, że
książka Marcina Prokopa pt. "Jego wysokość Longin"
jest o tym samym, co
książka Górnickiej-Boratyńskiej "Zielone pomarańcze, czyli PRL dla dzieci".
Ale nie byłaby to cała prawda, ani nawet kawałek prawdy ;-p

"Zielone pomarańcze..." opowiadają o życiu w PRL-u, a "Jego wysokość Longin" o przygodach!
Tak, tak, Longin ma...

Cała książka jest napisana z humorem, dzięki czemu fantastycznie się ją czyta, a dla osoby, której dzieciństwo otarło się o PRL będzie ciekawą powtórką z rozrywki :). Moim zdaniem jest to lekka, łatwa i przyjemna lektura, idealna do poczytania przy kawie, w podróży czy przed snem.

Recenzja: http://mamao.pl/wysokosc-longin-wspomnienia-dziecinstwa/

2019

Świetna historia o nastolatku nadmiernie wybujałym. Dla dzieci i dla dorosłych.

Dla mnie jako osoby z pokolenia Marcina Prokopa książka jest rewelacyjna ,jednak dla mojej córki tekst nie był już tak czytelny. Obecnie młodzież spędza inaczej czas niż w naszym dzieciństwie my spędzaliśmy. Sporo sytuacji musiałam tłumaczyć lub "podopowiadać". Także dla mnie po prostu bomba bo fajnie jest powspominać stare ,dobre czasy ale dla dzieci? - mieszane...

Ot, krótka historyjka o dzieciństwie Marcina Prokopa.
Pytanie - do kogo skierowana?
Jeśli dla dorosłych, to dziwi trochę forma z ilustracjami i że nie jest zbyt obszerna, pomija się w niej cięższe tematy (jak na przykład dlaczego zniknął brat ojca i co się z nim później działo). Jest też zwyczajnie za krótka (do przeczytania w jeden krótki wieczór), urywa się nagle, a z...

Lekka i przyjemna lektura :)

Bardzo fajna i lekka książka. Polecam

Świetna książka - mogłabym czytać ją setki razy i zawsze się przy niej uśmieję :) Czekam na kolejne :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie