Śmierć na Nilu

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 17) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Death on the Nile
Herkules Poirot (tom 17)
kryminał, sensacja, thriller
2014-09-25
Natalia Billi
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Herkules Poirot

Są historie, które nie potrzebują recenzji, a bardziej przypomnienia, że istnieją i mają się bardzo dobrze w każdym czasie. Taką właśnie historią jest "Śmierć na Nilu" królowej kryminału Agathy Christie.

To kolejna historia o słynnym na całym świecie detektywie Poirot. I choć detektyw nie jest mi obcy, bo filmowe adaptacje często są obecne w moim domu, to czytelniczo...

Ależ to była przygoda! Najpierw ponad 150 stron w napięciu nie do zniesienia, a potem wreszcie nastąpiła obiecana Śmierć na Nilu, która rozpoczęła ciąg wydarzeń związanych ze szemraną przeszłością pasażerów statku. Hercules Poirot musi wytężyć swój detektywistyczny umysł, ale zanim ogłosi prawdziwą historię dokonanej na Nilu zbrodni, pojawi się kilka innych przestępstw i...

Dopiero niedawno zaczęłam poznawać twórczość Agathy Christie. Z jednej strony żałuję, że znam dopiero tak niewiele utworów. Z drugiej cieszę się, że tyle dobrych książek jest jeszcze przede mną. Do tej pory nie znałam także „Śmierci na Nilu”. Jak głosi napis na okładce jest to jedna z najbardziej znanych powieści Królowej Kryminału, więc cieszę się, że w końcu miałam okazję...

Pierwsze moje zetknięcie z Agatha Christie i byłam przekonana że już od początku znam rozwiązanie zagadki, jednak nie jestem dobrym detektywem 😃 Bardzo przyjemna i miła, słuchałam w audiobooku i ogólnie polecam.
Teraz muszę wybrać kolejna książkę Christie

Z okazji zbliżającej się premiery kolejnej ekranizacji „Śmierci na Nilu” postanowiłem nadrobić zaległość i przeczytać literacki pierwowzór. Twórczość Christie już trochę znam, cykl o Herculesie Poirot należy zaś do mojego ulubionych z twórczości autorki. Co mogło zatem pójść źle? A jednak poszło. „Śmierć na Nilu” okazała się bowiem rozczarowaniem.

Było nudno i...

Sięgnęłam tak średnio nastawiona, bo wcześniejsze podejścia do Christie nie wypadły zachwycająco. No a tu niedługo nowa ekranizacja to się skusiłam. Jak zwykle milion bohaterów, ale niezawodna rozpiska pomaga w takiej sytuacji. Ogólnie to pozytywne zaskoczenie, wciągnęła mnie.

Dość przewidywalny średniak z Poirotem.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Na półkach: , , , , ,

Na pierwszą jesienną lekturę wybrałam pewniaka. Bardzo często, kiedy nie wiem czego chcę, stawiam na sprawdzone nazwiska, a duet Christie & Poirot gwarantuje świetną lekturę. Poza tym, niedługo będziemy mogli oceniać ekranizację „Śmierci na Nilu”, a że ja czytałam ją ostatnio ze dwadzieścia lat temu, ta powieść tym bardziej prosiła o odświeżenie 🙃

„To jest, jak się mówi,...

Zakończenie trochę zawiodło. Nie tego się spodziewałam. Ale sama intryga bardzo przemyślana i ciekawa.

Agatha to królowa kryminału, a to jeden z jej najlepszych 😊

Dyskusje

5 169