Śmierć na Nilu

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 17) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Death on the Nile
Herkules Poirot (tom 17)
kryminał, sensacja, thriller
2014-09-25
Natalia Billi
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Herkules Poirot

Agatha Christie. Tej Pani przedstawiać nikomu nie trzeba. „Śmierć na Nilu” to tytuł książki, którą każdy miłośnik twórczości mistrzyni kryminału znać powinien. Również i ja sięgnąłem po ten kryminał, dzięki czemu odbyłem niebywały rejs po meandrach morderczej intrygi. Tutaj nie tylko morderstwo wisi w powietrzu, lecz czuć powiew zazdrości. Dwie kobiety i jeden mężczyzna,...

Kolejny przyjemny do czytania kryminał od A. Christie. Czarująca, egzotyczna sceneria nadaje powieści niezwykły klimat.

Na półkach: , , , , , , ,

Nie bez powodu jedna z najbardziej znanych i najczęściej filmowanych książek Agathy Christie. Znakomita rozrywka z morderstwem w tle

Linnet Ridgeway ma wszystko. I to dosłownie, ponieważ jest dziedziczką niesamowitej fortuny, otacza się ludźmi, którzy mają klasę i szyk, a do tego ma męża, który jest w nią wpatrzony jak w obrazek. Jej życie wyglądałoby jak bajka, gdyby nie fakt, że ten mąż był jeszcze chwilę temu narzeczonym jej najlepszej przyjaciółki — Jacqueline.

Gdy młoda para udaje się w podróż...

Jak zwykle wspaniała jak każda pozycja tej autorki. Doskonała, relaksująca lektura na weekend.

Kolejna jak dla mnie świetnie napisana książka tej autorki. Pochłonęłam w jeden wieczór :-) lekki kryminał z elementami humoru :) polecam

Dobra książka, która zniosła upływ czasu. Fabuła wciąga, niekiedy zaskakuje, a i bohaterowie ciekawi. Z pewnością można polecić :)

tom 9 serii

Podobało mi się...

chociaż...

cały czas podczas lektury z tyłu głowy miałam pytanie, czy gdybym nie wiedziała, że autorką tej książki jest Agatha Christie (wiadomo Wielka Agatha, Królowa Zbrodni, klasyka itd.itp.) to czy też by mi się podobało. Czy nie zadziałała tutaj magia nazwiska i przekonanie, że nie wypada, żeby Christie nie podobała się. A ja gdzieś tak podskórnie...

Na półkach: , , , , ,

Ach, pani Agatho, jak tak można?
Człowiek chce wcześnie iść spać ale książka działa jak eliksir i się nie da.
Tak się nie robi.
Uczciwi ludzie w nocy chcą spać.

A teraz już na poważnie o ,,Śmierci na Nilu"
Po książkę sięgnąłem dla tego że jest uznawaną za jedną z lepszych i doszły mnie słuchy że niedługo ma zostać ponownie zekranizowana na co zareagowałem oczywiście bardzo...

Dyskusje

4 852