Śmierć w światłach rampy

Okładka książki Śmierć w światłach rampy
Robin Stevens Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 8)
Death in the spotlight
Dwukropek
2020-10-14
2020-10-14
literatura dziecięca literatura młodzieżowa kryminał przygoda śledztwo teatr Londyn detektyw dziwczynka

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Mimo że minęło już kilka dni odkąd przeczytałam tę książkę, wciąż nie mogę przestać o niej myśleć. Zakończenie było... Spektakularne! Chociaż myślałam że już znam Robin Stevens i nareszcie uda mi się odgadnąć kto jest mordercą przed końcem historii byłam w błędzie. Wspaniały klimat, świetny pomysł na zbrodnie w teatrze i dobrze wykreowani bohaterowie. Kocham tą serię, więc nie wyobrażam sobie że mogłabym dać niższą ocenę.

Jestem po wielkim wrażeniem. Jeżeli zastanawiasz się, czy przeczytać tę książkę, powiem tak: tracisz czas! Bierz się za to, bo warto! Najbardziej spodobało mi się zakończenie- było SPEKTAKULARNE🤩! Stevens bardzo ładnie ukazała to jak wyglądają relacje między głównymi bohaterkami, czy są w stanie wytrwać każdą próbę i razem współpracować, zresztą jak w każdej z części. Gorąco polecam!

Nie chcę pisać, że to moja ulubiona część, bo wszystkie kocham z całego serca, ale wow... ile tu się wydarzyło!
Klimat teatru był niesamowity ^^
Fabuła, zwroty akcji, utrudnienia w prowadzeniu śledztwa, cała ta kwestia z aktorami i wreszcie zakończenie - genialne.
To była mega ciekawa sprawa z wybitnym rozwiązaniem :)
Nigdy bym nie odgadła, kto to zrobił.
Trzymała w napięciu do samego końca.
A to bohaterowie, którzy mają specjalne miejsce w moim serduszku:
Inspektor Priestley <3
Aleksander i George <3 <3
Ciocia Lucy i wujek Felix <3 <3
I uwielbiam wątek z Daisy. We love u <3

Klimat teatru był niesamowity ^^
To była mega ciekawa sprawa z wybitnym rozwiązaniem :)
Nigdy bym nie odgadła, kto to zrobił.
Trzymała w...

Zdecydowanie widać rozwój bohaterek, jak i samej książki. Historia niesamowicie unikatowa, a przy tym równie ciekawa.

Takie nijakie to było, bo mam wrażenie, że nie ma tutaj nic nowego, wszystko było takie typowe dla tej autorki, chociaż przyznaję, końcówka chyba była najmocniejsza i najciekawsza. Jednak jest to dobra książka, szczególnie na rozluźnienie, gdy wszystko nie idzie tak, jak by się chciało. Polecam jako czytadełko na gorszy dzień!

Książka „Śmierć w światłach rampy” jest chyba najlepszą z serii przygód Daisy i Hazel.
Daisy i Hazel po przygodach w Hongkongu przyjeżdżają do Londynu, gdzie uczestniczą w próbach do spektaklu „Romeo i Julia” w teatrze Rue. Napięcia między aktorami narastają, aż dochodzi do morderstwa.
Jak w każdej książce z tej serii bohaterowie są idealnie dobrani. Akcja zawiązuje się bardzo szybko, przez książkę się płynie. Do ostatnich stron trzyma w napięciu. Rozwiązanie zagadki jest bardzo zaskakujące, ale jednak nieco przekombinowane. Mimo to książkę uważam za świetną i polecam każdemu.

Najlepsza książka z całej serii! Jest świetna, boska, genialna, niesamowita i wiele by tutaj jeszcze dodawać. Zacznijmy od bohaterów. Świetni, chociaż w każdej części tego doświadczamy. Fabuła, boska. Świetne miejsce na zbrodnię. Uwielbiam teatr Rue i mam nadzieje, że bohaterki jeszcze raz się tu znajdą. Koniec, genialny. Od początku do ostatnich stron nie zgadłam kto jest mordercą. To jest wręcz niemożliwe i szczerze nawet jakbym strzelała, to żadna z odpowiedzi nie byłaby tą prawidłową. Nowym zabiegiem (który uwielbiam i dziękuje autorce, że to do tej książki wprowadziła) jest wątek rasizmu i LGBT. Pokazuje jak osoby ciemnoskóre są krytykowane w naszych czasach. Simon, może i miał ciemny kolor skóry, ale czy to powód być najbardziej podejrzanym jako morderca przez innych bohaterów? NIE.
Uwielbiam tę książkę za wszystko. Coś co warto dodać, chociaż występuje to w każdej książce to lekkie pióro Pani Robin Stevens. 10/10

Wow! To było wybitnie po prostu! Do tej pory wachałam się z wyborem mojego ulubionego tomu, ale teraz nie mam już żadnych wątpliwości. Muszę przeczytać kolejną część jak najszybciej się da.

Pod względem morderstwa to jest to póki co najlepsza część. Zwroty akcji pierwsza klasa, jedynie co to niektóre postacie nielogiczne. Ale zakończenie wręcz spektakularne.

Dodaj cytat z książki Śmierć w światłach rampy