Serca Maszyn

Okładka książki Serca Maszyn John Harrison
Okładka książki Serca Maszyn
John Harrison Wydawnictwo: Trzaska, Evert i Michalski popularnonaukowa
147 str. 2 godz. 27 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Tytuł oryginału:
Engines to day
Wydawnictwo:
Trzaska, Evert i Michalski
Data wydania:
1939-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1939-01-01
Liczba stron:
147
Czas czytania
2 godz. 27 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Eugeniusz Porębski
Tagi:
silniki parowe spalinowe działanie
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Osteoporoza. Współpraca lekarza pierwszego kontaktu i specjalisty Cyrus Cooper, John Harrison, Roger Smith
Ocena 0,0
Osteoporoza. W... Cyrus Cooper, John ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1160
938

Na półkach: ,

Wydawnictwo Trzaska, Evert i Michalski Warszawa specjalizowało się przed wojną w publikacjach encyklopedycznych. Książka "Serca Maszyn" należy do serii popularnonaukowej "Biblioteka Dnia Dzisiejszego". Jest to tom 1-szy serii, wydany w 1939 roku. Zanim przejdę do treści troszeczkę o wydaniu. Książka zamknięta jest w grubej polakierowanej tekturowej okładce. Na niej wytłoczono czerwonym drukiem podstawowe informacje. Skrzydła okładki złączono płóciennym grzbietem. Kartki wykonano z dobrej jakości grubego papieru. Książka zawiera oprócz tekstu rysunki i 23 tablice (zdjęcia) na kredowym papierze. Górna część kartek jest w kolorze niebieskim. Dlaczego tak dokładnie to opisuję. Bowiem mój egzemplarz mimo upływu lat wygląda znakomicie. Kartki lekko pożółkły, ale jest to naprawdę delikatne zabarwienie. Wszystkie trzymają się bloku. Mam podobną książkę z lat powojennych i mimo że jest o dwadzieścia lat młodsza wygląda dużo gorzej. Kiedyś potrafiono wydać porządną książkę. Dziś też, ale ocenię to jak dzisiejsze książki w mojej bibliotece zaczną mieć 75 lat... (Pracowników ZUS-u przepraszam za podły żart - proszę nie panikować)
Teraz przejdźmy do treści. W swoim zamiarze książka przybliżyć ma czytelnikowi w sposób nie za trudny - serca maszyn. Mówiąc prościej silniki parowe, spalinowe i wysokoprężne. Na samym początku poznajemy skondensowaną historię odkryć poszczególnych maszyn. Po jej zaliczeniu mamy szczyptę fizyki - ciepło, para i siła. Gdy już ogarniemy podstawy - autorzy wyjaśniają jak działa maszyna parowa i jaka jest jej przyszłość. To samo czynią z pozostałymi rodzajami silników.
Jak to się czyta i do czego się przyczepiłem ?
Czyta się znakomicie. I nie ma znaczenia, czy to jest historia, czy fizyczne podstawy. Pewne pojęcia zdefiniowane są w sposób niezmiernie prosty i przemawiający do czytelnika. Gdyby tak były pisane współczesne podręczniki do Fizyki. Troszeczkę gorzej jest, gdy chodzi o bardziej skomplikowane zagadnienia dotyczące szczegółów pracy silników. Za to zabrałem gwiazdkę. Ja mam jakieś pojęcie o niektórych rzeczach, a zdarzało mi się pogubić przy opisie stawidła. Mimo poglądowego rysunku. Drugą gwiazdkę zabrałem za błędy w oznaczeniu niektórych rysunków, a konkretnie brak symboli do których odnosi się tekst. Autor pisze, część "G" a tej brak na rysunku. Na szczęście w moim przekonaniu są to tylko dwa przypadki.
To moim zdaniem jedyne mankamenty tej bardzo ciekawej pozycji. Mimo wieku nie straciła nic na aktualności, a dla osób kochających historię techniki zapoznanie się z jej treścią może stanowić sporą przyjemność.

Wydawnictwo Trzaska, Evert i Michalski Warszawa specjalizowało się przed wojną w publikacjach encyklopedycznych. Książka "Serca Maszyn" należy do serii popularnonaukowej "Biblioteka Dnia Dzisiejszego". Jest to tom 1-szy serii, wydany w 1939 roku. Zanim przejdę do treści troszeczkę o wydaniu. Książka zamknięta jest w grubej polakierowanej tekturowej okładce. Na niej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Serca Maszyn


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne