Dawca

Lois Lowry Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dawca (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Giver

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dziękujemy za twoje dzieciństwo

57 Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

"Dawca" Lois Lowrey to książka niesamowita w swej prostocie, to pozycja, którą czyta się niezwykle szybko i lekko, a jednocześnie to tego typu powieść, która porusza i daje do myślenia. Świat przedstawiony wydaje się być spójny, logiczny i mało szkodliwy jednak wraz z rozwojem akcji autorka, oczami dwunastoletniego chłopca, pokazuje nam jak wiele ma wad. Pozbawiona uczuć...

Popełniłam ogromny, najgorszy możliwy błąd. Obejrzałam najpierw ekranizację... Książka jest niesamowita, lekka i przyjemna do czytania. Nie popełnijcie mojego błędu, książka (klasycznie) dużo lepsza ❤️

Lekka, przyjemna i zaskakująca. Szybko się czyta. Dale do myślenia (:

Długo odkładałam tę książkę na później. Teraz nie wiem dlaczego. Książka po prostu mną wstrząsnęła. Aż brak mi słów. Naprawdę niesamowita.

Ciekawie wykreowany świat, przypominający mi nieco świat w ,,1984" G.Orwella. Pięknie pokazana siła braterskiej miłości. Mam już drugi tom w zanadrzu :)

Genialne. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Warta przeczytania w każdym wieku.

Moja ulubiona książka. Przesłanie oczywiste.

Oglądałam film, był świetny. Książka jest bardzo dobra, logiczniejsza. Muszę przeczytać następne części

Bardzo polubiłem tej książkę Jest bardzo interesująca i bardzo .... taka ...... pokazująca, co może się stać w przyszłości.

Książka ta przykuła mój wzrok w bibliotece, gdyż oglądałam wcześniej film na jej podstawie (czego bardzo teraz żałuję). Chciałam odświeżyć sobie historię Jonasza, no i jak zwykle porównać jej obraz w filmie i książce. Pierwotna wersja zdecydowanie wygrała.

Nie spodziewałam się tego, jak bardzo może mnie zszokować fabuła, którą przecież wcześniej już znałam. Świat...

Dyskusje

4 324