Rodzeństwo Willoughby

literatura dziecięca
2020-06-03
Anna Klingofer-Szostakowska
literatura polska

Kompletnie nie tego się spodziewałam...opis mnie bardzo zachęcił i nie mogę zaprzeczyć, że książka jest dość zabawna, a pomysł niezły, ale z wykonaniem już zdecydowanie gorzej. Druga sprawa to, to, że moim zdaniem książka absolutnie nie jest dla dzieci, najzwyczajniej w świecie jest ona szkodliwa, bo niestety, ale pomysł pozbywania się rodziców przez dzieci, czy dzieci...

1930

Idealne rodziny sprzed dziesiątek lat stawiane są w opozycji do współczesnych, w których bezstresowe wychowanie zostaje przerysowywane, wypaczane i ośmieszane przez gubienie właściwego sensu, a dawane przez rodziców ciepło, zrozumienie i miłość postrzegane, jako wychowywanie „nieudaczników”. W tradycyjnej (starodawnej/ staroświeckiej) rodzinie kobieta zajmuje się dziećmi,...

Nie wiem, jak autorka wpadła na pomysł stworzenia tej historii oraz przezabawnych dialogów, ale wyszło jej to wyśmienicie. No i niezwykle ciekawie, ponieważ w treść tej książki wplecione są starodawne opowieści, z popularnych baśni i bajek. Śmiało można więc powiedzieć, że to idealnie odmierzona mieszanka klasyki literatury dziecięcej, typu: Jaś i Małgosia, Tajemniczy...

Na półkach: , , , , , , , ,

Czytałam ją z takim impetem że skończyłam w 2 dni. Uwielbiam ją i powracałam do niej już około trzech razy :)

Momentami zabawna, ale z reguły irytująco denna książeczka o rodzinie patologicznej, w której rodzice dążą do pozbycia się dzieci i na odwrót. Nie dajcie się nabrać na tytułową "staroświeckość". Wydaje mi się, że ma ona polegać na umieszczeniu słowniczka z banalnymi wyrazami na końcu książki. Moje pytanie: dla kogo? Dla autorki czy dla czytelników?

SUPERCIEKAWA KSIĄŻKA, KTÓRĄ PRZECZYTAŁAM W ZALEDWIE GODZINĘ. DZIĘKUJĘ AUTORCE, ŻE JĄ NAPISAŁA ;)

Ciekawa książka. Jedna z moich ulubionych.

Bardzo nastrojowa i ciepła opowieść napisana w orginalny, jak by powiedziała Lois Lowry:staroświecki sposób, z zaskakującym zakończeniem. Doskonała na zimne, smętne wieczory.
PS.
Wspaniały pomysł z tym glosariuszem.

Po prostu genialna. Idealna dla fanów 'Serii niefortunnych zdarzeń'.

Parodia Serii Niefortunnych Zdarzeń

• Chcę w prezencie