Skrawki błękitu

Lois Lowry Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dawca (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Gathering Blue
fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
dawca lois lowry dawca pamięci dystopia

Oficjalne recenzje i

„Bądź dumna ze swojego bólu”

[ 14 ] Link do recenzji

Cudowna historia,
"Dawcę" przeczytałam już dość dawno temu i wywarł na mnie wielkie wrażenie. Ta opowieść jest jednak inna. Ukazuje inne oblicze świata stworzonego przez autorkę, choć może lepszym kreśleniem będzie inny skrawek wzorzystej tkaniny. Powieść wciąga i skłania do przemyśleń.

Jak to zwykle bywa - gorsza od pierwszej części cyklu. Postaci są ciekawe, ale akcja względnie mdła, a zakończenie nijakie.

Miałam dwa podejścia do tej książki. Pierwszy raz próbowałam dawno temu, jakoś nie przemawiała do mnie. Drugi raz zaczęłam kilka dni temu i bum. Wciągnęła mnie.
Być może to kwestia emocji. Kiedyś nie wszystko rozumiałam. Jest to trudna książka.

Dziewczyna z wykręconą nogą traci matkę. Po Jej śmierci ludzie z wioski, w której mieszkały, chcą Kirę, główną bohaterkę,...

Super książka, tak samo dobra jak pierwsza część. Można było odnieść wrażenie, że przez całą książkę nic się nie dzieje, jednak co chwilę dowiadywaliśmy się drobnych, ale ważnych rzeczy. I to zakończenie. Niesamowite.

1925

"Dawca" wywarł na mnie bardziej piorunujące wrażenie, ale i tak zamierzam czytać tę serię dalej. A że na Legimi są wszystkie części... :)

Druga część serii "Dawca" to zupełnie inna historia. Świat jest skrajnie odmienny od tego przedstawionego w części pierwszej.

Również czyta się bardzo dobrze i szybko, głównie ze względu na objętość i od razu che się sięgnąć po tom trzeci.

"Bądź dumna ze swojego bólu - powtarzała jej zawsze matka. - Jesteś silniejsza od tych, którzy go nie znają."

W świecie, w którym żyje Kira nie ma miejsca na uczucia, a wszelkie oszustwa są na porządku dziennym. Osierocona dziewczyna z kulawą nogą musi zawalczyć o swoje życie, bo wie, że jeśli pokaże swoją słabość zostanie odrzucona przez społeczeństwo. Na śmierć.
Jednak...

Bardzo ciekawa pozycja, daje wiele do myślenia. Ukazuje społeczeństwo, które zapomniało czym jest człowieczeństwo. Na szczęście nie wszystko jest stracone. Istnieje ktoś taki, jak Kira.

Bardzo ciekawa książka.

Druga część serii "Dawca" jest historią życia Kiry.Ukazuje losy dziewczynki borykającej się z ułomnością, w społeczeństwie o bardzo niskim poziomie empatii...
Czego ma nas nauczyć ta historia?
Myślę,że ma przede wszystkim pokazać,że osoby słabsze mogą być bardzo wartościowymi ludźmi i posiadać zdolności w jakiejś dziedzinie,a nawet być w nich mistrzami.Trzeba jedynie pomóc...

Dyskusje

1 137